Bilgisayarda bir şey kapatınca anlık donma oluyor

Bemydoctor

Decapat
Daha fazla  
PC de bir oyun veya bir programı kapatınca anlık 2-3 saniye bilgisayarda işlem yapamıyorum. Hatta YouTube video su da 2-3 saniyeliğine duruyor. Program veya oyun kapanınca video devam ediyor. Bilmiyorum anlatabildim mi ama yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende de aynısı oluyordu windows 8.1 fabrikasyon kuruluydu, sonra windows 10 a güncelleyince başladı . Yeniden eski orjinal windows 8.1 single launge olanı kurdum ssd taktım bidaha olmadı , sende deneyebilirsin
Yani bende w11 e geçtim geri w10 a döndüm şimdi yeni olmaya başladı bu o yüzden senin dediğini yapınca başlamış gibi oldu gibi birşey :D

Sistem özelliklerinizi yazarsanız yardımcı olabiliriz.
860 evo
z490 tomahawk
10600k
3200 corsair
1660ti msi armor
750 gold psu

Windows güncelmi RAM SSD işlemci test edildimi. PSU'ne marka model.
windows güncel herhangi bir test yapmadım çünkü ne testi yapmam gerektiğini bilmiyorum. cooler master 750 gold

PC de bir oyun veya bir programı kapatınca anlık 2-3 saniye bilgisayarda işlem yapamıyorum. Hatta YouTube video su da 2-3 saniyeliğine duruyor. Program veya oyun kapanınca video devam ediyor. Bilmiyorum anlatabildim mi ama yardımcı olursanız sevinirim.
Az önce csgo kapattım o sırada dc de arkadaşımın sesi kesildi cs kapandıktan sonra tekrar duymaya başladım :d ekran da kilitleniyor gibi oldu. yani imleç haraket ediyor ama click yapılmıyor

bu arada bilgisayara fortmat attım ve nihai performans modunu kullandığım zaman bu sorun var olduğunu tespit ettim. Sonuç olarak nihai performans modunu kullanmaya devam etmek için ne yapmam gerektiğini hala bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı