Çözüldü Bilgisayarda bir süre sonra kasma sorunu

• Konuyu başlatan fatihsi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
F

fatihsi

Ziyaretçi
Özelliklerim:
  • Intel i5 3.2 Ghz
  • 4 gb ram
  • AMD hd 6570
Oyunlara giriyorum oyuna göre bir süre sonra kasma başlıyor. Driver larım güncel daha yeni bakım yapıldı güç kaynağım değişti. Kasam boğucu bir yerde değil mesela unturned oyununu oynarken 100 fps ile başlayıp 10 15 dk sonra 20 - 17 fps ye düşüyorum test drive unlimited 2 oyununda bir iki dakika içinde kasma başlıyor. Oyunlarım orjinal steamdan aldım termal macun felan hepsi yeni neden olmuyor ? Tek soraccağım şey, işlemci üstündeki fan hiç dönmüyor ısınınca döner diye biliyorum. Gerekince döner diye ancak tdu da 15 fps alırken dönmüyor ama kasayı görüyorum. Dönmeye çalışıyorda dönemiyor gibi sanki yardım edin fan mı değişmeli ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet maalesef işlemci fanı arızası nedeniyle işlemciniz aşırı ısınıyor ve fps'yi düşürüyor.

Verdiğiniz cevaplar doğrultusunda işlemci fanını değiştirttim. Bakalım sorun çözülecek mi?

Çok teşekkür ederim. Bende sorunun ondan kaynaklandığını düşünüyordum. Dün değiştirdim ve düzeldi. (y)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı