Bilgisayarda biriken tozu temizlemenin en ideal yolu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarlar ister istemez tozlanıyor ve her kullancı gibi bende uyuz oluyorum biriken toza. Sormak istediğim size göre bilgisayarda biriken tozu temizlemenin en ideal yolu nedir? Ne sıklıkla yapmalıyız? Toz en çok işlemci soğutucusunun katmanları arasında kasa fanının yaprakları arkasında ve ekran kartının ön ve arka panelinde birikiyor. Kendi yöntemizi yazıp görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. :)

Hmm, en son dün temizlemiştim :). Ondan önce ise 1.5 ay olmuştur. Kasa yerde kaldığı için çok toz kapıyor. 2 ay ideal süre bence.

1-2 ay idaldir bencede ve en iyi temizlemek için kompresor kullanabilirrsin. Yoksa ise saç kurutma makinesini en sona getir temizle ama balkonda ya da banytoda falan yap, full toz oluyor.

Daha bir çok seçenek sunardım da veya anlatırdım da işlerim var :)

Sen Recep Baltaş abimize yada Burak Alkan'a sorsan daha kesin yanıt verirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kompressor tabii ki en iyi yöntemlerden biri. Elektrik süpürgesi de var fakat o çok fazla statik elektrik yapıp parçaları bozabiliyor. Ayrıca bir fırça da gerekli bazen. Zira kompressor fanın yapraklarına yapışan tozu temizlemede yetersiz kalabiliyor. Bu arada eğer soğutma performansı iyileştirmek isteniyorsa termal macun da değiştirilmeli.

Termal macun ile ilgili sıkıntılı bir geçmişim oldu ve dersimi aldım. Kompresör şimdilik sanayi tipi bir çözüm ama saç kurutma makinem sağlam üflüyor. Bir onunla deneyeceğim. Termal macunu genelde oyun oynayan biri olarak ne sıklıkta yenilemeliyim? Zira daha 2 aylık termal macunum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı