Bilgisayarda elektrik kesintisi sonrası Ethernet bağlantısı koptu

Wanilya

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba bir gün önce Ethernet'im bilgisayarımdan silindi aygıt yöneticisinde veya ağ bağdaştırıcılarında Ethernet yok (Realtek PCI-e GBE family controller) gözükmüyor. Bu olay dün sabah saatlerinde yoktu öğlene doğru aniden şalterler attı ve bilgisayarı tekrar açtığımda Ethernet'im yoktu. Ben Ethernet'e bağlanmak için TP-Link 305 AC1200'ü kullanıyorum, yardım edebilirseniz sevinirim. Alta yaşadığım problemin SS'ini attım.

Screenshot_16.png

Screenshot_17.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_19.png
    Screenshot_19.png
    40 KB · Görüntüleme: 28
Buton çıkıyor fakat tıkladığımda bu hatayla karşılaşıyorum.

Sanırım vermiş olduğunuz linki internetten buldum farklı bir şekilde indirdim şimdi de bu hatayla karşılaşıyorum

Bende de Ethernet sendeki olayın yanlış değilsem aynısı sonucu gitmişti 1 2 belki 3 gün sonra geliyor geri ama bu süre içerisinde PC'yi hiç açma ben de 3. gün geldi ama PC'yi hiç açmamıştım 2 gün bekle kapalı tut 3. gün aç bak Ethernet bağlı ise orada gösterir bende ağ 1'di eskiden galiba şimdi ağ 2 diye gösteriyor Ethernet kablosunu çıkar tak zaten internetin oradan mı geldiği belli olur bir de emin olmak için görev çubuğundaki yere 'ETH' yaz Ethernet çıkarsa demek ki geri gelmiştir olmazsa bana haber ver.

Geri
Yukarı