Bilgisayarda görüntü gidip geliyor

Abdullah64

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar çalışıyor, görüntü gidip geliyor, sonra yeşil ekranda kalıyor. HDMI kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor, sonra yeniden tekrarlıyor. Yine HDMI kablosunu çıkarıp takıyorum, düzeliyor. Sorun acaba nerede olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını tamamen sökün ve HDMI kablosunu anakarta takın eğer sorunsuz bir şekilde açılıyorsa sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir.
Veya Ekran kartının HDMI girişinde bir sıkıntı olabilir.
Kabloda sıkıntı olabilir.

Bilgisayar çalışıyor, görüntü gidip geliyor, sonra yeşil ekranda kalıyor. HDMI kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor, sonra yeniden tekrarlıyor. Yine HDMI kablosunu çıkarıp takıyorum, düzeliyor. Sorun acaba nerede olabilir?
Monitörünüzde kaç tane HDMI girişi var? İki tane varsa diğer girişi kullanmayı dener misiniz?
Bu işinize yaramazsa farklı bir HDMI kablosuyla deneyin.
Sorununuzu bunlar çözmezse ekran kartınızın HDMI girişinde sorun olabilir.
Monitörünüz ve ekran kartınızla uyumlu HDMI'dan farklı bir giriş kablosuyla deneyin.
Bu da eğer çözmüyorsa ekran kartınız sorunludur.
Ekran kartını tamamen sökün ve HDMI kablosunu anakarta takın eğer sorunsuz bir şekilde açılıyorsa sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir.
Veya Ekran kartının HDMI girişinde bir sıkıntı olabilir.
Kabloda sıkıntı olabilir.
Eğer işlemcisinde dahili grafik yoksa görüntü gelmez.

Monitörünüzde kaç tane HDMI girişi var? İki tane varsa diğer girişi kullanmayı dener misiniz?
Bu işinize yaramazsa farklı bir HDMI kablosuyla deneyin.
Sorununuzu bunlar çözmezse ekran kartınızın HDMI girişinde sorun olabilir.
Monitörünüz ve ekran kartınızla uyumlu HDMI'dan farklı bir giriş kablosuyla deneyin.
Bu da eğer çözmüyorsa ekran kartınız sorunludur.

Eğer işlemcisinde dahili grafik yoksa görüntü gelmez. Ama yine de tebrik ederim Google'dan bakıp birçok şey öğrenmişsiniz. Daha dün Hz nedir bilmiyordunuz bugün sorun çözebilecek aşamaya gelmişsiniz.

"Görüntü almak için dahili GPU şart değil. Ekran kartı sürücü yüklü olmadan da temel görüntüyü sağlar."

Konu sahibine yazıyorum eğer benimle bir sıkıntınız varsa gelin başka bir yerde görüşelim.

Görüntü almak için dahili GPU şart değil. Ekran kartı sürücü yüklü olmadan da temel görüntüyü sağlar.
Cahil kimmiş onu da gördük.
Ekran kartını sökün dediniz. Ekran kartı takılı değilken ve dahili grafik olmadan görüntü almak mümkün mü? Kendi yazdığınızı okusaydınız keşke.
Ayrıca size cahil demedim, dün açtığınız trol konunun hesabı olarak varsayın. Vaktini çaldığınız insanların hesabına.

Yok dememiş ama o yüzden arkadaş öyle söylemiş
Var da dememiş. Öncelikle işlemcisini öğrenmeyi isteyebilirdi. Hem normalde cevap yazmazdım da bu arkadaş dün trol konu açıp insanlarını bir sürü zamanını çaldı gereksiz sorularla. Bu yüzden tersliyorum. Forum daha iyi bir yer olsun diye çabalıyoruz, bu arkadaşlar yüzünden saatlerimiz çöpe gidiyor.

Ekran kartını sökün dediniz. Ekran kartı takılı değilken ve dahili grafik olmadan görüntü almak mümkün mü? Kendi yazdığınızı okusaydınız keşke.
Ayrıca size cahil demedim, dün açtığınız trol konunun hesabı olarak varsayın. Vaktini çaldığınız insanların hesabına.

Trollesem de trollemesem de cevap vermek zorunda değilsin.
Var da dememiş. Öncelikle işlemcisini öğrenmeyi isteyebilirdi. Hem normalde cevap yazmazdım da bu arkadaş dün trol konu açıp insanlarını bir sürü zamanını çaldı gereksiz sorularla. Bu yüzden tersliyorum. Forum daha iyi bir yer olsun diye çabalıyoruz, bu arkadaşlar yüzünden saatlerimiz çöpe gidiyor.

Mesela bana laf atmak yerine konu sahibine sorabilirdin?

Yeni konular

Geri
Yukarı