Bilgisayarda görüntü kesilip klavye ve fare ışıkları gidiyor

Arkadaşlar, eski PSU ve eski anakartım vardı, PC'de görüntü kesiliyor, klavye ve mouse ışıkları gidiyordu. Ben de yeni PSU ve yeni anakart aldım, 40 gün boyunca yapmadı, sonra RAM aldım 8x2, yapmaya başladı. Çok sık değil ama ara ara. Minidump dosyası oluşmuyor. Bu sorun 8 GB 3000'lik RAM kullanırken yoktu ama PC'de RAM'in bir tanesi fazla oynuyor anakart slotunda. Onla alakalı olabilir mi acaba diye yardımcı olur musunuz? İşlemciden şüpheleniyorum @4PieD.

@erdem sümer R5 1600'ü satıp R5 2600X alayım mı sorunum çözülecekse. R5 1600 14 nm ile R5 2600 X 19 nm arasında kaç FPS fark var 35 40 var mı?
@erdem sümer hocam bir de link olarak R5 2600X'i RAM frekans desteği linkini atar mısınız? Teşekkürler.
@erdem sümer hocam RAM frekansıyla işlemcinin bu sorunla pek alakası yok bence 3200 le çalışıyor şu an işlemci ama o görüntü kesilmesi falan frekansla bilmiyorum çok alakası var mı ki?

@erdem sümer R5 1600'ü satıp R5 2600X alayım mı sorunum çözülecekse. R5 1600 14 nm ile R5 2600 X 19 nm arasında kaç FPS fark var 35 40 var mı?

Bence öncekini sat ve bütçen yetiyorsa daha güncel bir işlemci al beninki 2000 serisi benim işlemci bile eskimeye başladı. 3000 al bütçen yetmiyorsa https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-2600 bu almayı planladığın işlemci Max bellek miktarını 2933 olarak vermiş

Hocam sence benim bu sorunum neden kaynaklı. Görüntü gitmesi klavye mouse ışık gitmesi

Yani şöyle düşün şeker hastası insanlar en zayıf noktalarından hastalanırlar şeker orayı vurur
PC'de de aynı oduğunu düşünüyorum işlemcin zayıf kalmışsa ona aşırı yüklenmiştir ve bu da sistemde dengesizlik yarattırıyordur.
Denedin mi frekansı bir dene bakalım.
Düşür terst et olmazsa işlemcin desteklemiyordur.

@erdem sümer işlemci aldım diyelim. Görüntü gitmesi klavye mouse ışık gitmesi devam ediyor diyelim. O zaman napcaz ekran kartı RAM'den mi başlicaz.

Ekran kartı 1060 ondan darboğaz yaşamazsın RAM zaten darboğaz yaşattırmaz
Anakartın B450 hayatta böyle bir sorun yaşamazsın desteklediği hız anakartın 3500 falan
PSU yeni ve sertifikalı yaşamazsın SSD ve HDD'den kaynaklanmaz.
Başka bir şey kaldı mı? Yok

İşte o zaman sorun nereden kaynaklanır orasını bilemem SSD ve HDD kalıyor geriye onlarda bu denli sistemin elektriğini kesecek kadar etkileyeceğini zannetmiyorum.
Şu an sistemi işlemci desteklemiyor görünüyor.
Bir de bu süreçte driver güncellemesi yaptın mı ondan da kaynaklanıyor olabilir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı