Bilgisayarda Hava Akışı Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar ekran kartımı bugün RX 570 olarak değiştim. Fakat sıcaklıklar bazı oyunlarda 65'i geçmezken bazı oyunlarda 75 dereceyi gördü. Boşta ise 50 dereceyi görüyor. Ekran kartımın modeli ise ASUS ROG STRİX RX 570.

f3b5dd35-44c7-4a26-b32f-5c7c39d95192.jpg

Acaba bilgisayarımda hava akışımı yok? Sıcaklıklar normal mi cidden rahat rahat oyun oynayamıyorum, gözüm hep sıcaklık ibaresinde oluyor.

İlk olarak egzoz fanı duvara yapışık neredeyse. İçerideki havayı atamıyor. Kasayı çapraz koyup alan bırakın biraz. İkincisi kasa içindeki kablo kalabalığını toparlayın biraz. Üçüncü olarakta kasanın önünde fan var mı?
Stok fanla oynuyosun dostum, bu degerler iyi bile 😃 Daha kaliteli bir sogutucu alsan daha dusuk degerleri bile gorursun buyuk ihtimal.
Ekran kartı sıcaklığından bahsediyor işlemci değil.

Kasanın hava çıkışlarını açık tutmaya çalış duvara yakın olmasın, onun dışında kasa modelinden dolayı sirkülasyon iyi olmayabilir.

Arkadaşlar ekran kartımı bugün RX 570 olarak değiştim. Fakat sıcaklıklar bazı oyunlarda 65'i geçmezken bazı oyunlarda 75 dereceyi gördü. Boşta ise 50 dereceyi görüyor. Ekran kartımın modeli ise ASUS ROG STRİX RX 570.

Eki Görüntüle 398241

Acaba bilgisayarımda hava akışımı yok? Sıcaklıklar normal mi cidden rahat rahat oyun oynayamıyorum, gözüm hep sıcaklık ibaresinde oluyor.

Disk yuvalarıyla ön taraftaki fanın önü kapanmış gibi duruyor orayı boşaltırsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

Dostum duvarla temas ettirtme duvara temas etcek durumda kalırsa biraz boşluk bırak birde o bendede olmuştu sakın bilgisayarı açmayın çünkü kablolar yanabiliyormuş.Bilgisayarı yaptırın bence ben öyle yaptım.

Kendinize normal bir fan alın 2 tane disk yerlerine 2 tane fan yerleştirmenizi öneririm.Sonra birdaha sıcaklığa tekrar bakınız ve bize geri dönüş yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı