Bilgisayarda hiçbir şey açılmıyor

ceren08

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Birkaç gündür bilgisayarım çok donuyor ve hiçbir uygulamayı açmıyor dosyaları, arama çubuğunu, Windows sekmesine tıkladığımda bile açmıyor hatta internete bağlanmak için Wi-Fi simgesine tıkladığımda açmıyor her şey kasıyor. Bilgisayarımda pek fazla oyun yok CS:GO ve Roblox var sadece eskiden böyle olmuyordu arkadaşım bana termal macunun kuruduğundan dolayı böyle oluyor dedi. Bilgisayar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. L

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararlı bir yazılımdan dolayı olmuş olabilir, en sağlıklı yöntem format atmaktır bence. Termal macun hiç olmadan da bilgisayarı açıp kullandım, böyle bir hataya sebebiyet vermez termal macun.

Merhaba,

Birkaç gündür bilgisayarım çok donuyor ve hiçbir uygulamayı açmıyor dosyaları, arama çubuğunu, Windows sekmesine tıkladığımda bile açmıyor hatta internete bağlanmak için Wi-Fi simgesine tıkladığımda açmıyor her şey kasıyor. Bilgisayarımda pek fazla oyun yok CS:GO ve Roblox var sadece eskiden böyle olmuyordu arkadaşım bana termal macunun kuruduğundan dolayı böyle oluyor dedi. Bilgisayar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. L

Yazılım sorun çıkarmış olabilir.

Görev Yöneticisi'nden kullanım yüzdelerini paylaşır mısınız?

CPU %40 Bellek %99 Disk %50 Ağ %0

Zararlı bir yazılımdan dolayı olmuş olabilir, en sağlıklı yöntem format atmaktır bence. Termal macun hiç olmadan da bilgisayarı açıp kullandım, böyle bir hataya sebebiyet vermez termal macun.

Çok teşekkürler yardımlarınız için.

Sistem onarımı yapmayı deneyin ilk önce cihazı güvenli moda almanız gerek bilgisyar açılırken F8 tuşuna basılı tutun karşınıza menü gelmez ise F8 tuşuna art arda basın resimdeki gibi bir ekran çıkarsa sorun gider deyin çıkan ekrandan gelişmiş ayarlar oardan başlangıç ayarlarına tıklayın oradan yeniden başlat deyin karşınıza bir ekran çıkacak oradan güvenli mod u etkinleştir i bulun yanındaki rakam kaç ise klavyeden o rakamı tuşlayın örnek: Yanında 4 yazıyorsa sizde klavyede 4 tuşuna basıcaksınız açıldıktan sonra arama yerine CMD yazın yönetici olarak çalıştır ı seçin onay ekranı gelirse evet deyin ve şu kodu girin sfc/scannow ardından tarama bitene kadar bekleyin bitince tarama sonuçlarını fotoğraf olarak atın bizde sorunun ne olduğunu bulalım.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    4 KB · Görüntüleme: 19
Bellek yazısının üstüne tıkladığınızda kullanımları yüksekten düşüğe doğru sıralayacaktır, basıp sonucu bildirin.

Bilgisayar bayağı kötü bir durum almıştı az önce yeniden başlattım şu anlık iyi bellek düştü %33 şu anda ileri zamanlarda bir şey olursa sizinle paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• IMG20230127160057.jpg
    IMG20230127160057.jpg
    205,6 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı