Bilgisayarda İnternet Hızı 8 Mbps'e Sabitleniyor

berkerto

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Bilgisayarın internet ayarlarında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Modeme bilgisayardan ethernet kablosu ile bağlıyım. Hız testi yaptığımda hız başlangıçta 12-13 megabitlerde başlayıp 8 civarında sabitleniyor. Telefondan veya başka bir cihazla Wi-Fi üzerinden denediğimde 22-23 megabit civarı hız alıyorum. Bilgisayardan kablosuza bağlanmayı denediğimde ise bağlanıyor, bir sorun yok gibi gözüküyor ama internete girmiyor. Vodafone'u aradım ve modemi sıfırladık ardından baştan kurulum yaptık ama sonuç değişmedi.
Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sorun ethernet kablosunda olabilir. Bende de aynı sorun vardı. Ethernet kablosunu iyice takmak lazım kimi zaman 5-10 kez deniyorum anca düzeliyor.

Son düzenleme:
Sorunu güncelliyorum. Telefonumdan interneti paylaştım. Wifi ile bağlandım gayet normal yüksek hızda kullanılabiliyor bilgisayarda. Ancak modeme bağlanıyorum internete girmiyor bağlantıda bir sorun gözükmemesine rağmen. Ethernetteki hız düşüklüğünde bir değişme yok.
@121228 Kablodan kaynaklı olması pek mümkün değil. Yazılımsal veya modemle bilgisayarın bağlantısından kaynaklı diye tahmin ediyorum. Çünkü modeme kablosuz bağlanırken de problem yaşıyorum.
Sorunu modemin ismini ve şifresini değiştirerek çözdüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı