Bilgisayarda internetin yavaş olması

Emix0

Femtopat
Turkcell süper Online internet kullanıyorum (fiber) 60 Mbps Download'ım var 6.04 Mbps'de Upload'ım var. Buna göre 7 MB indirme yapabilmem gerekir ama bilgisayarda en fazla 3 çoğunlukla 2 görüyorum. Telefonda saniyede 5 MB gördüm neden bilgisayarda bu kadar düşük acaba sebebini bilen var mı?
İndirdiğiniz yerle alakalı diyebilirsiniz ama bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum Steam, Epic Games veya herhangi bir sitede hepsinde en fazla 3MB gördüm.

1660772257839.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Berkay1650s

Centipat
Yer
Bursa
Turkcell süper Online internet kullanıyorum (fiber) 60 Mbps Download'ım var 6.04 Mbps'de Upload'ım var. Buna göre 7 MB indirme yapabilmem gerekir ama bilgisayarda en fazla 3 çoğunlukla 2 görüyorum. Telefonda saniyede 5 MB gördüm neden bilgisayarda bu kadar düşük acaba sebebini bilen var mı?
İndirdiğiniz yerle alakalı diyebilirsiniz ama bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum Steam, Epic Games veya herhangi bir sitede hepsinde en fazla 3MB gördüm.

Eki Görüntüle 1489419

Ethernet kablosu ile mi kullanıyorsunuz wirelless mi?

Rnowzy

Yoctopat
Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

Bant genişliği sınırını kaldırdım DNS andersi otomatikte. DNS adresini ne yapmalıyım?

DNS adresine internetten en hızlısını bularak yapmanızı tavsiye ederim ama kablo ile bağlanıyorsanız eğer kabloda sorun olabilir çünkü telefonda daha hızlı bir indirme hızı yakalamışsınız kablonuzu değiştirin derim.

Yukarı