Bilgisayarda Kulaklıktan Çınlama Sesi Geliyor

Iveguts

Kilopat
Telefonda kullanırken sıkıntı yok, laptopa bağlayınca sıkıntı var. Biri sizi düşündüğünüzde kulağınız çınlar derler ya, onun gibi bir ses ama o sesin yüksek hali. Çok yüksek değil ama hissettiriyor. Jak girişinden mi kaynaklı, driverlerden mi bilmiyorum. Laptopu da yeni aldım, 1 ay oluyor. Garantiye göndermeye üşeniyorum. Çok uzun sürede geri gönderiyorlar. Bilgisayarcıya götürsem yapabilir mi?

Kulaklığınız mikrofonlu ise, ayarlarda mikrofon açık ise dış hoparlörden sesi tekrar lıp kulaklığa gönderiyordur. Bu da dediğiniz çınlama gibi duyulur ; feedback. Ayarlardan mikrofonu kapatıp deneyin bir isterseniz..

Aynen o sorun bende de var bendeki sorun herhangi bir sesli birşey açmadığım zaman oluyor sesli birşey açınca gidiyor kapatınca 2-3 saniye sonra tekrar başlıyor ya sende?
aynen bendede o şekil sesli birşey açtığımda da oluyor ama arkadan hafif hissettiriyor.
Kulaklığınız mikrofonlu ise, ayarlarda mikrofon açık ise dış hoparlörden sesi tekrar lıp kulaklığa gönderiyordur. Bu da dediğiniz çınlama gibi duyulur ; feedback. Ayarlardan mikrofonu kapatıp deneyin bir isterseniz..
yok ondan değil kapattım mikrofonu başka ne olabilir?

Farklı bir kulaklıkla denediniz mi ? Belki kulaklıkta sorun olabilir.

Laptop şarja takılı olduğunda topraklama ile ilgili dip sesi aktarıyor olabilir kulaklığa. Güç adaptörü bağlı değilken de denemelisiniz.

Eğer garanti dışında birine verirseniz garantiniz iptal olabilir büyük ihtimalle. O yüzden garantisi devam ediyorsa kesin servise vermelisiniz.

Farklı kulaklıkla denemenizi tavsiye ederim eğer ki sorun devam ediyorsa bilgisayarınızda ki jak kısmı bozulmuştur bunun olmasını istemem, eğer ki devam etmiyorsa sorun kulaklıktan olabilir

Farklı bir kulaklıkla denediniz mi ? Belki kulaklıkta sorun olabilir.

Laptop şarja takılı olduğunda topraklama ile ilgili dip sesi aktarıyor olabilir kulaklığa. Güç adaptörü bağlı değilken de denemelisiniz.

Eğer garanti dışında birine verirseniz garantiniz iptal olabilir büyük ihtimalle. O yüzden garantisi devam ediyorsa kesin servise vermelisiniz.
Farklı kulaklıkla denemenizi tavsiye ederim eğer ki sorun devam ediyorsa bilgisayarınızda ki jak kısmı bozulmuştur bunun olmasını istemem, eğer ki devam etmiyorsa sorun kulaklıktan olabilir
Sorun kulaklıkta değil 2 farklı kulaklıkta denedim bilgisayarda çınlama var telefona takınca sıkıntı yok. Sürücülerle ilgili olma ihtimali var mı? PC Audio Codecs > High Definition Audio Codecs Software - REALTEK Buradan indirdim ayrıca Realtek Audio Center diye birşey yüklü onu ben yüklemedim.

Farklı bir kulaklıkla denediniz mi? Belki kulaklıkta sorun olabilir.

Yukarıda belirtilen kulaklık çınlama sorununu ben de yaşıyorum. Bendeki çınlama sesi laptopu şarjtan çıkarınca geçiyor. Yukarıda dip sesi aktarıyor olabilir yazmışsınız çözümü hiçbir yerde bulamadığım için buraya yazıyorum. Bunun çözümü var mı?

Yukarıda belirtilen kulaklık çınlama sorununu ben de yaşıyorum. Bendeki çınlama sesi laptopu şarjtan çıkarınca geçiyor. Yukarıda dip sesi aktarıyor olabilir yazmışsınız çözümü hiçbir yerde bulamadığım için buraya yazıyorum. Bunun çözümü var mı?
Şarjdan çekince dip ses gidiyorsa topraklama sorunundan kaynaklıdır çok büyük ihtimal, farklı fişlerde deneyebilirsiniz, ya da akım korumalı kaliteli prizlerde deneyebilirsiniz. ortak prize taktığınız lambadan bile parazit oluşuyor olabilir, tüm farklı secenekleri denemek lazım, direk bir çözümü yok maalesef.

Şarjdan çekince dip ses gidiyorsa topraklama sorunundan kaynaklıdır çok büyük ihtimal, farklı fişlerde deneyebilirsiniz, ya da akım korumalı kaliteli prizlerde deneyebilirsiniz. ortak prize taktığınız lambadan bile parazit oluşuyor olabilir, tüm farklı secenekleri denemek lazım, direk bir çözümü yok maalesef.
Kulaklığımda ya da bilgisayarımda bir problem yok demek oluyor değil mi bu? Çözümler için teşekkürler deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı