Bilgisayarda oyun oynarken bilgisayarın görüntüsü aniden gitti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Ben bilgisayarımı alalı yaklaşık 2,5 sene oluyor, o günden beri hiç bir arızası olmadı ama şimdi şöyle bir durumla karşı karşıyayım. Bilgisayarda oyun oynarken bilgisayarın görüntüsü aniden gitti ve ses de kesildi, ama birkaç saniye sonra bilgisayar kendini resetledi ve normal olarak açıldı. Ben tekrar oyunu açtım 5dk daha oynadım daha sonra yine aynı sorunla karşılaştım ama bilgisayar bu sefer kendini resetlemedi... Ben de bilgisayarı yeniden başlattım ama bu sefer bilgisyar açılmadı, anakart ve üzerindeki bileşenler çalışıyordu, kasanın fanları da. Ancak bilgisayar, ekrana görüntü vermiyor ve hiç bir şekilde açılmıyordu. Bütün parçaları kontrol ettim ama sorunun neden kaynaklandığını bulamadım.

Bilgisayarı Vatan bilgisayarın teknik servisine teslim ettim. 1 hafta sonra bilgisayarı teslim almaya gittim ve bana sorunun ekran kartından kaynaklandığını, kartın ekrana sinyal göndermediğini söylediler. Şimdi sana sormak istediğim asıl şey, ekran kartı bozulduğunda böyle bir sorun yaşanılabilir mi? Acaba ekran kartını farklı bir pc de denemişler midir? Ve diğer parçalarıda (Anakar, Ram vs.) test etmişler midir? Bunları sormamın sebebi yeni bir ekran kartı alıcak olmam ve aldığım zaman başka bir sorun ile karşılaşmak istememem.

Ekran kartı ısındığında veya bozulduğunda sistem çalışmasına rağmen kart kendini kapatabilir. Kartın üzerindeki BIOS, ekran kartının sistemden bağımsız çalışmasına veya karar vermesine olanak tanır. Yani bu durum mümkün.

Diğer bileşenleri de test etmişlerdir. Yeni alacağın kart kaliteli bir kart olmalı. Mesela MSI Twin Frozr II veya Twin Frozr III serisi gibi askeri bileşenlere sahip bir kartın ömrü kesinlikle 2.5 yıldan çok daha fazla olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı