Bilgisayarda oyun oynarken prizden ses gelmesi

xDizZzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken prizden ses geliyor ara sıra böyle hafif patlama sesi ama görüntü de vs. hiçbir değişiklik yok, sebebi nedir?

Hocam PC besleme kablosunu prizden çekip kontrol edin. Uçlarında kararma var mı bakın. Kararma varsa kabloyu değiştirin. Akım koruyucu priz kullanmanızı tavsiye ederim. Yapabilerseniz prizi de kontrol edin. Yapamazsınız riske girmeyin elektrikçi çağırın. Kontrol etsin.

Prizinize baktırın. Yeni bir ara kablo alınız. Bir de bütçeniz var ise korumalı priz almanızı öneririm.

Zaten prize akım korumalı priz takılı, onun üstüne de üçlü priz.
Akım korumalı priz şöyle bir şey:
.

Tamam hocam akım korumalı priz kaliteli. Akım korumalı prizin uçlarını kontrol edin. Duvar prizine de baktırın.

Arkadaşlar oyun oynarken prizden ses geliyor ara sıra böyle hafif patlama sesi ama görüntü de vs. hiçbir değişiklik yok, sebebi nedir?

Bir ara bende de aynı sorun vardı bende prizden geldiğini sanıyordum. Sonra birkaç hafta sonra PC'den çat diye bir ses geldi ve PC kapandı sonra yarım saat bekledim PC'yi açtım ve hala hafif çat çat sesler gelmeye devam ediyordu sonra içini açtım bir havasını aldım. Sonra PSU'u prize taktım PC'yi açmamama rağmen hala ufak çaplı çat çat sesler gelmeye devam ediyordu. Bende riske atmadan yeni PSU aldım. Eğer sorun PSU'da ise başka bir PSU takarak sorun PSU'da mı diye öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı