Bilgisayarda RAT şüphesi

Rat olduğu kanısına nasıl vardınız, örnek olarak ne gibi sorunlar oldu?
Eğer taratmadıysan Kaspersky ile tarat.

Hocam aslında bir bugda olabilir. Valorant oynarken alt + enter yaptığımda arkada sanki başka bir Windows 7 bilgisayar çalışıyordu. Şimdi alt + enter yapıyorum olmuyor. Fakat hala şüpheliyim.
Rat olup olmadığını ağ trafiğini takip ederken anlayabilirsiniz. Rat uzaktan komut gönderir. Bazı programlar ampul gibi gösterir olup olmadığını.

Ne yapmalıyım hocam. Hangi programı indirmeliyim ya da...

Nasıl garip programlar hocam? Anlamam o işlerden :D.
Diyorum sana işte, Wireshark ya da Glasswire indir; hala soruyorsun hangi uygulama diye... Bu programlardan birini indir, bu programlar bilgisayar üzerindeki ağ trafiğini kontrol eder. Programı aç, tarayıcıyı kapat. İnternet kullanan uygulamaları incele.

Mesela Glasswire:

Screenshot_5.png

Diyorum sana işte, wireshark ya da glasswire indir; hala soruyorsun hangi uygulama diye... Bu programlardan birini indir, bu programlar bilgisayar üzerindeki ağ trafiğini kontrol eder. Programı aç, tarayıcıyı kapat. İnternet kullanan uygulamaları incele. Mesela glasswire:

Eki Görüntüle 980337

Hemen indiriyorum hocam 1 saniye.
Diyorum sana işte, Wireshark ya da Glasswire indir; hala soruyorsun hangi uygulama diye... Bu programlardan birini indir, bu programlar bilgisayar üzerindeki ağ trafiğini kontrol eder. Programı aç, tarayıcıyı kapat. İnternet kullanan uygulamaları incele.

Mesela Glasswire:

Eki Görüntüle 980337

1618756163288.png

Bir terslik var mı hocam :D.

Son düzenleme:
KasperSky MalwareBytes İle Tarat %appdata% ya çalıştırdan gir orada bilgisayarının isimiyle klasör veya zip var ise RAT vardır zaten ilk bunu yap

Yeni konular

Geri
Yukarı