Bilgisayarda süper ses kaydı için ne gerekir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayardan ses kaydı yapmak istiyorum kalitesinin de biraz yüksek olmasını istiyorum, bunun için neler gerekir?

Anakart üzerindeki çıkışa bağlayıp mikrofonumu öyle kayıt alıyorum ve pek kaliteli değil. Sadece ses kartı ve mikrofon almak kurtarır mı?

Tabi bir de önerilerinizi de istiyorum, belli bir bütçem yok çok da pahalı olmasın yeter.

Bunun için gelişkin programlar elbette vardır lakin bunların etkisi olur mu o konuda bir bilgim yok.
Deneyimlerimle şunu söyleyebilirim ki ses kartı kayıtta çok fazla etki ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Süper ses kaydı diyorsun o zaman şunu bir alacaksın önce, M-Audio Audiophile 192 ya da bunu. İkinci linktekinden ben de var ve ses kaydı için kullanılıyor, tabi bunun için profesyonel bir mikrofon da var. O da Samson C03. Lakin ses kartı Türkiye'de çok pahalı, linkten baktığında 100 dolar civarı fiyat var ancak ülkemizde 300 400 TL civarına çıkıyor maalesef, söylediğim mikrofon desen 350-500 TL arası. Bütçe lazım yani süper kayıt sesi istiyorsan :) Ama ikinci el temiz bularak daha ucuza getirebilirsin bunları. Bunun dışında Wavelab tarzı ses kayıt programları da profesyonel radyocular için iyidir veya benzer programlar var. Ben yıllardır Wavelab kullanıyorum, kullanışlı geliyor ve de alıştık. Yani demem o ki şöyle 500-750 TL gözden çıkar iyisini istiyorsan.

Bence kaliteli ses icin mixerde gerekli. Sonucta sesi isliyorsun.

Ben mikseri karıştırmadım, saf ses kullanacak diye yani. Yoksa evet o üçlü ben de mevcut saydığım ses kartı ve mikrofonla beraber mikser de var yani profesyonel kayıt için gerekli. Al mikser de al mesvres :)

Bana youtube oyun rehberi yapacaksın gibi geliyor :) Şahsen bende arada yapıyorum :)

Rehber için dediklerime gerek yok yani benim söylediklerim biraz profesyonele kaçıyor, radyo programı, seslendirme için kullanıyoruz genelde biz. Ama sen daha düşük bütçeyle de yapabilirsin, bence konferans mikrofonu bile yeter ses için 50-60 TLye var onlardan da. Önem vermen gereken ses kartı burada. Onu da dediğim M-Auido alırsan iyidir yani bir çok karttan.

Konuşma amaçlı istiyorum, şarkı falan söylemeyeceğim.

Yani şimdi yüksek kalite ses dedim ama abartılacak kadar da değil, konuşma esnasında güzel bir şekilde sesim duyulsun yeter ama çok ta amatör olsun istemiyorum.

Mesela bu arkadaşımızın çektiği videodaki gibi de olabilir yani kaydederken mikrofona herhangi cızırtı falan gelsin istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuşma amaçlı istiyorum, şarkı falan söylemeyeceğim.

Yani şimdi yüksek kalite ses dedim ama abartılacak kadar da değil, konuşma esnasında güzel bir şekilde sesim duyulsun yeter ama çok ta amatör olsun istemiyorum.

Mesela bu arkadaşımızın çektiği videodaki gibi de olabilir yani kaydederken mikrofona herhangi cızırtı falan gelsin istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yav sana Asus ekran kartıyla gelen echalon mikrofonlu kulaklığı kullansana o kalitelidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı