Bilgisayarda tıklamak istediğim yeri tutturamıyorum

Rx 570

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Rx570 4gb | İşlemci: Amd Ryzen 3 3200G | Ram: Corsair Vengeance 8x2 3200MHz | Anakart: Gigabyte A320M-S2H | SSD: Samsung 970 Evo Plus 250gb, Adata SU630 240gb | HDD: WDblue 320gb
Evet, sorun bayağı değişik. Örneğin bir pencereyi küçültme tuşuna basmak istediğimde yaklaşık 2 3 kere ıskalıyorum ve bu durum bilgisayarı hızlı kullanmama engel oluyor. Aynı şey klavye içinde geçerli. Klavyeye bakmadan yazarken yazmak istediğim harfin bir sağındaki ya da bir solundaki tuşa gidiyor parmağın ve sürekli silip yazmak zorunda kalıyorum. Artık yüzük parmağım hep Backspace'nin üstünde. Bunu nasıl giderebilirim, bu durum sinirimi bozuyor.

Sürekli kullanırsanız alışırsınız. Klavye kullanırken yanlışlıkla farklı tuşlara basmanın çözümü, bol bol hız testi yapmak. Veya alıştırma testi.

Sürekli kullanırsanız alışırsınız. Klavye kullanırken yanlışlıkla farklı tuşlara basmanın çözümü, bol bol hız testi yapmak. Veya alıştırma testi.

Hocam günlük yaklaşık 4-5 saatim bilgisayar başında geçiyor. Uzun süredir var bu durum.

Evet, sorun bayağı değişik. Örneğin bir pencereyi küçültme tuşuna basmak istediğimde yaklaşık 2 3 kere ıskalıyorum ve bu durum bilgisayarı hızlı kullanmama engel oluyor. Aynı şey klavye içinde geçerli. Klavyeye bakmadan yazarken yazmak istediğim harfin bir sağındaki ya da bir solundaki tuşa gidiyor parmağın ve sürekli silip yazmak zorunda kalıyorum. Artık yüzük parmağım hep Backspace'nin üstünde. Bunu nasıl giderebilirim, bu durum sinirimi bozuyor.

Kullanman lazım alıştıktan sonra sorun çekmezsin.

Dpi olarak mouseniz size uygun durmuyor, ben yeni bir dpi'ye geçince hızlı sekme açıp kapatıyorum mesela tek seferde tutuyor mu diye bakarım hep. 10 parmak klavye çalışmanızı öneririm günde 15-20 dk bile yeter.

Ya mouse alışamadınız, ya da yenisiniz. Yeni iseniz 1-2 sene içinde "ŞAAAAAAAAK" diye basmaya başlarsınız. Ama sorun Mouse ise maalesef alışmaktan başka çareniz yok.

DPI olarak mouseniz size uygun durmuyor, ben yeni bir DPI'ye geçince hızlı sekme açıp kapatıyorum mesela tek seferde tutuyor mu diye bakarım hep. 10 parmak klavye çalışmanızı öneririm günde 15-20 dk bile yeter.

Hocam G203 kullanıyorum, DPI değerim masaüstünde 1600.
Aslında olay şöyle başladı; önceden 5400RPM'li bir laptop kullanıyordum ve kanser birşeydi. Sonra şu anki kullandığım bilgisayarıma geçtim bu sefer ben yavaş kullanmaya başladım.

Son düzenleme:
DPI'a alışamamışsınızdır veya da reflexleriniz kötüdür reflexlerini geliştirmeye çalış.

Hocam çok garip gelecek fakat reflexlerim oyunlarda iyi. CS:GO'da rankım supreme fakat masaüstünde hiç yok gibi. Ya erkenden basıyorum ya da ıskalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı