Bilgisayarda trojan olup olmadığı nasıl anlaşılır?

• Konuyu başlatan nih
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 863

nih

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Dün bilgisayarımda .exe dosyası çalıştırmaya çalışırken açılmıyordu, virüs programı ve Virus Total ile tarattığımda virüs olduğunu öğrendim. Zaten uygulama ayrıntılarında Türkçesi "Uzaktan Kontrol Uygulaması" olarak gözüken bir uygulama gözüküyordu. Direkt virüs programımla (Avast) tarama yaptım fakat bir sonuç bulamadı ondan sonra Malwarebytes kurdum ve tarama yaptım, yine bir sonuç çıkmadı. Yine içimde kaldı tabii, Windows'un Kurtarma seçeneklerinden "İki sürücüyü tamamen temizle ve Windows'u tekrardan kur." seçeneğini kullanarak bilgisayarı sıfırladım. PC sıfırlanınca tekrardan bilgisayara Trojan Remover indirdim ve arattım fakat bir tehlike bulamadı, Virus Total'da o virüsün sonuçlarında bir tanesinde "Dark Comet" gördüğümden Dark Comet Rat Remover da indirdim fakat yine bir sonuç bulamadı. Netstat gibi şeylere de baktım yine bir şey göremedim. Ondan sonra Kaspersky Total Security kurdum ve Tam Tarama yaptım ve yine bir sonuç çıkmadı ve en son olarak tekrardan bilgisayarı Malwarebytes kurdum, yine ve yine bir sonuç çıkmadı.

Ne düşünüyorsunuz? Sizce bilgisayarımda şu an trojan var mıdır? Daha fazla ne yapabilirim? Lütfen cevaplarınızda format önermeyin. Aklımda kalan sorulardan bir tanesi de şu, neden virüsü açtıktan sonra sıfırlama öncesi de virüs programları bir sonuç bulamadı?

Darkcomet bu tür anti-virüs programları aşabilecek derecede bir virus değil. Bu işlere merak salanlara ilk öğretilen-gösterilen programdır bu. Windows kendisi bile silmiş olabilir yani o derecede. Ama içinizde çok sıkıntı olmuşsa "Başlangıç" sekmesine bir bakın. Bilmediğiniz bir program varsa deaktif edin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun olmaz.

Darkcomet bu tür anti-virüs programları aşabilecek derecede bir virus değil. Bu işlere merak salanlara ilk öğretilen-gösterilen programdır bu. Windows kendisi bile silmiş olabilir yani o derecede. Ama içinizde çok sıkıntı olmuşsa "Başlangıç" sekmesine bir bakın. Bilmediğiniz bir program varsa deaktif edin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun olmaz.
Dark Comet olduğundan emin değilim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı