Bilgisayarda uyku modu elektrik tüketir mi?

oyun hesabi

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı hiç kapatmıyorum. Hızlı açılsın diye 1 haftadır uyku modunda kullanıyorum. Sistemde sıkıntı çıkar mı ve bilgisayarı tamamen kapatmak ile uyku modu arasında elektrik faturasına yansıma farkı olur mu?

Bilgisayarımı hiç kapatmıyorum. Hızlı açılsın diye 1 haftadır uyku modunda kullanıyorum. Sistemde sıkıntı çıkar mı ve bilgisayarı tamamen kapatmak ile uyku modu arasında elektrik faturasına yansıma farkı olur mu?

Tabii ki tüketir. Sonuçta onu uyku modunda tutmak için de enerji harcıyor ama ahım şahım değil. Fazla harcamaz 👍

Abartılı bir şekilde olmaz yani fark görebilirsin de diyemem.

Uyku modu RAM kullandığı için elektrik tüketir çünkü geçici hafızadır. Elektrik faturasında fazla yansıma olmayabilir ama tamamen öyle bırakılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.

Bilgisayarının çalıma ömrünü azaltırsın ve az bir miktar elektrik tüketir işin bitince kapatıp tekrar işin olunca açman daha mantıklı olur diye düşünüyorum ama yine de senin kararın.

Yeni konular

Geri
Yukarı