Çözüldü Bilgisayarda virüs şüphesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zeynelabidin_if1

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam bilgisayarıma GTA V için bir mod kuruyordum ve bilgisayarıma garip bir dosya indi. Bende herhalde mod için diye sanıp açtım. Yönetici izni vermedim. Açtığım zaman anında kapandı. Sonra CMD'ler açılmaya başladı ve gitti. Korkudan bilgisayarı yeniden başlattım. Açıldığında setup diye bir şey açıldı ve gitti (indirdiğim dosyanın ismi Setup'tu). Sonra da CMD'ler yine açılıp kapandı. Ben de direkt olarak kapattım. Ne yapmam gerekir? Dosya WinRAR üzerinden indi ve yönetici izni istemedi. Şimdi diğer bilgisayarlara da bir şey olmasın diye Kaspersky ve Malwarebytes kuruyorum. Bundan sonra Anti-Virüs olmadan hiçbir şey yapmayacağım.

Çözüm
Uygulayın
Uzantılar kısmında hep "YSecureFun" diye bir şey iniyor. Siliyorum ama geri geliyor.

Temizledim.

Denedim.
---
Ayarlarda Chrome'un hedef yerine baktığımda bir Link var, onu siliyorum ama yerine ne yazacağımı bilmiyorum.
Resimdeki gibi yapabilirsiniz.Ayrıca eklenti için Google Senkronizasyonu açıksa kapatın.

Dosya Ekleri

• 1643022718504.png
    1643022718504.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 26

Kaspersky indirip tarama yapın.
MalwareBytes kullandım ve bir rapor çıktı:

Ayrıca RKill da kullandım ve onun verdiği rapor da bu oldu:

Son düzenleme:
MalwareBytes kullandım ve bir rapor çıktı:

Ayrıca RKill da kullandım ve onun verdiği rapor da bu oldu:
RKill’ de Windows Defender’in kapalı olduğu söylenmiş. Başka bir Antivirüs aktif koruma sağlanıyorsa kendiliğinden kapanır. Malwarebytes’in sonuçlarındaki zararlıları silin.

Geri
Yukarı