Çözüldü Bilgisayarda virüs var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Etoprak1921

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese iyi günler dilerim. Bir süredir bilgisayarımda CPU sorunu yaşıyorum aşırı kullanıyor ve ekran kartı normal bir oyunda direk 85 derece oluyor. Termal macun veya donanımsal bir sorun yok buna eminim. Yazılımsal bir sorun yaşıyorum. Bilgisayarımda bir virüs olduğuna eminim doğrusu. Daha önce virüs bulaştı ve bilgisayarım sekmesine dahi giremiyordum. Bilgisayarcı ya götürdüm ve yarım yamalak format attı o gün bu gündür iflah olmadı. Aynı sorunları yaşıyorum. GPU ve CPU aşırı kullanıyor ve kendini zorlayıp ısınıyor. En garanti virüs tarama yapabileceğim veya buna çözüm bulabileceğim yol nedir acaba? Direk aklına format gelenler rica ediyorum yorum yapmasın bu durumlarda format en son çaredir ve içinde bir ton önemli dosyalarım var. Artık çıldırmak üzereyim doğrusu.

Çözüm
Öncelikle Norton Power Eraser ile agresif tarama yapın. Ardından orayı temize çektikten sonra Kaspersky Security Cloud Free'yi bilgisayarınıza yükleyin ve tam tarama yapın. Daha sonra ise sisteminizin stabil olmadığından bahsettiniz. SFC ve DISM araçlarını kullanarak repair deneyin. Muhtemelen başarılı sonuca ulaşacaksınız.

Acele etmeden işlemleri sırayla gerçekleştir. Sonucunu yine buradan bildirirsin.
Öncelikle Norton Power Eraser ile agresif tarama yapın. Ardından orayı temize çektikten sonra Kaspersky Security Cloud Free'yi bilgisayarınıza yükleyin ve tam tarama yapın. Daha sonra ise sisteminizin stabil olmadığından bahsettiniz. SFC ve DISM araçlarını kullanarak repair deneyin. Muhtemelen başarılı sonuca ulaşacaksınız.

Acele etmeden işlemleri sırayla gerçekleştir. Sonucunu yine buradan bildirirsin.

Çözüm
Bunlar ile taratın sonrasında Kaspersky veya Malwarebytes indirin.

BitDefender ve Malwarebytes ile tam tarama yapınız.

Kaspersky, Malwarebytes gibi yazılımlar ile tarama yapın.

Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapın. Eğer virüs bulamazlarsa PC'yi tam anlamıyla formatlayın.

Kaspersky, Malwarebytes ile tam tarama yaptırın. Bilgisayarınızda takılı olan USB'leri çıkartın. Tarama bittikten sonra internet ile bilgisayar bağlantısını kesin, dosyalarınızı varsa harici hard Disk'e yoksa USB'ye yedekleyin. Hesaplarınızda iki faktörlü doğrulamayı açın.

Antivirüs olarak şiddetle Malwarebytes öneririm.

Kaspersky kullanabilirsin bir de CCleaner ile bazı şeyleri temizce kaldırabiliyorsunuz. Malwarebytes de gayet işe yarar.

Hocam herkese çok teşekkür ederim şu an ortalama 8tane antivirüs programı kurdum hepsi ile tek tek tarama yapıyorum umarım olumlu bir sonuca ulaşırım test ettikten sonra konuya güncelleme yapacağım şu an sanırım corona bile bulaşmaz bana bu kadar antivirüs programı ile.😅🤣

Hocam çok teşekkürler dediklerinizi sıra ile yaptım bugün bir deneme yapacağım sonucu bugün test ettikten sonra bildireceğim.

Hocam herkese çok teşekkür ederim şu an ortalama 8tane antivirüs programı kurdum hepsi ile tek tek tarama yapıyorum umarım olumlu bir sonuca ulaşırım test ettikten sonra konuya güncelleme yapacağım şu an sanırım corona bile bulaşmaz bana bu kadar antivirüs programı ile.😅🤣

Hocam çok teşekkürler dediklerinizi sıra ile yaptım bugün bir deneme yapacağım sonucu bugün test ettikten sonra bildireceğim.
Aynı anda indirip çalıştırmayın.

O kadar Av'yi sisteminize kurmayın. Birbirleriyle çakışıp farklı sorunlara yol açabiliyorlar. Bir yoldan ilerlemeye karar verin O ve O yolu izleyin.

Hocam çözüldü virüsleri temizledim ve Av'ları sildim. Sadece tarama için indirdim ve yükledim. Ve çoğu da diğerinin bulamadıklarını buldu en son hiçbiri virüs bulmadı. Şu an drop, işlemci kullanımı ve GPU kullanımı normale döndü. GPU hala ısınıyor ama sanırım termal zamanı geldi normal değil çünkü. Ama herhangi bir sorun kalmadı çok şükür.

Hocam çözüldü sorunum. Tüm dediklerinizi yaptım ve diğer arkadaşların önerdikleri Av'larla da tarama yaptım ve şu an en ufak sorunum kalmadı herkese çok teşekkür ediyorum ilginizden dolayı.

Geri
Yukarı