Bilgisayarda yaşadığınız en büyük sorunlar veya tecrübeleriniz

Tecrübeli insanların tecrübelerini başkalarının sorun yaşamadan elde edebilmesi için bu konuyu açıyorum.

Bu konu bilgisayarda yaşanılan büyük ve önemli sorunlar için geçerli. Mesela önemli dosyaların silinmesi gibi.

Benim başıma gelen olaylar:
1 Bir programda işlem yaparken dosyalarım silindi. Moralimi bayağı bozmuştu. Aslında her işlem yaptığımda yazıları okusaydım dosyalarım gitmezdi.
2 Neredeyse her dosya herhangi bir şey sonucu silinebilir. O yüzden her zaman önemli şeylerin yedekleri alınmalı.
Mesela website dosyalarım silinmiş. Nasıl silindiğini bilmiyorum. Ama her ay yedek aldığım için eski yedeklerden bulabiliyorum.
3 İnternetli servisler sorun çıkarabiliyor. Google keep gibi hizmetleri kullanirkene önemli notlar yazmıştım ama bilgisayarda direkt kaybetmediği için silindiler. Şu an istesem de kurtaramam.
4 Çalıştığınız dosyaları her dk kaydetmelisiniz. Sırf elektrik gittiği için bayağı bir dosyam gitti. Bazı programlarda otomatik Save var ama bazılarında yok.

Şu an aklıma gelmeyen ve yaşadığım sorunları gelecekte gelip buraya yazarım.

Sizin de bu konuya katılıp insanların felaketlere maruz kalmadan bilgilendirmeniz oldukça yararlı olur.
Mavi ekran hatası.

Linux ile ilgili olan kod nedir? Merak ettim.
Bulunduğunuz klasördeki her şeyi siler.

Root klasörü yani / klasöründe çalıştırırsanız bilgisayardaki her şeyi siler.

Her hangi bir durumdan dolayı DISKPART kullanmak zorunda kalırsanız hangi diskte işlem yaptığınızı 3-5 kez kontrol edin. Yoksa benim gibi yedeklerinizin bulunduğu diski tek komutla tertemiz edebilirsiniz. :(
Bu durum yüzünden Arch Linux kurmaya yemiyor :/

Yeni konular

Geri
Yukarı