Bilgisayardaki abartı performans düşüşü

Ascendes

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım ve gömülü bir bataryaya sahibim. Bataryam öldüğü için şişme tarzı bir olay oldu. Ben de arka kasayı açarak batarya kablosunun soketini söktüm. Herhangi bir hasarla karşılaşmış mıyım diye. Fakat o olaydan sonra 120 FPS aldığım oyunlarda 80 üstüne çıkamamaya hatta 40 FPS'lere kadar düşme raddesine gelmeye başladım. Güç ayarları falan hepsi maksimum güçte ve eklemek istediğim 4-5 yıldır bilgisayarım format yüzü görmedi diyebilirim. Acaba temiz bir format sonrası sorunum çözülür mü yoksa batarya kablosu yüzünden bilgisayarım tam performansa erişemiyor mu?

Özelliklerin neler?

Ek olarak sıcaklıklar ve SSD/HDD sağlığı nasıl?

Temizlik ve temiz kurulum iyi gider gibi.
gtx960m
İ7 6700HQ

HDD hd tune programında ok yazıyor sadece
Fan kablosunu ve ekran kartini kontrol eder misin? Eğer paylaşımlıysa biri gitmiş Intel HD çalışıyor durumda olabilir.
Aygıt yöneticisinde gözüküyor ama
En son ne zaman temizlediniz?
2 ay önce bir temizlik yapmıştım

GTX960M.
i7 6700HQ.

HDD HD Tune programında ok yazıyor sadece.

Aygıt yöneticisinde gözüküyor ama.

2 Ay önce bir temizlik yapmıştım.

Benim eski Samsung NP350'de de temizlikten sonra AMD kart iptal olmustu yani aygit yoneticisinde var ama calismiyordu garip bir sekilde.

Güç kaynağı ile beraber pil de kullanmalısın. İşlemci boost frekansa çıkmıyor. Tekrardan pil ile dene.
Tamam deneyeceğim fazla bilgim olmadığı için soruyorum götürdüğüm bilgisayarcılar bataryan öldü diyor fakat göstergede şarjım azalmaya devam ediyor fakat güç kaynağı çıkınca direk kapanıyor bilgisayar.Ben şişme yapıp daha büyük hasarlar almasını istemiyorum bilgisayarımın şişme yapmaması için bir öneriniz var mıdır ?

Tamam deneyeceğim fazla bilgim olmadığı için soruyorum götürdüğüm bilgisayarcılar bataryan öldü diyor fakat göstergede şarjım azalmaya devam ediyor fakat güç kaynağı çıkınca direk kapanıyor bilgisayar.Ben şişme yapıp daha büyük hasarlar almasını istemiyorum bilgisayarımın şişme yapmaması için bir öneriniz var mıdır ?
Yeni bir pil alacaksınız durum bu. Ben sırf performanstan dolayı yeni pil aldım.

Yeni bir pil alacaksınız durum bu. Ben sırf performanstan dolayı yeni pil aldım.
Anladım ben sorduğumda batarya için 600 tl ek olarak bir de kablo almam gerektiğini o kablonun da 300 tl olduğunu söyledi.Ben kabloyu aradım internette ama bulamadım acaba böyle bir şey var mı yoksa iş yeri beni kandırmaya mı çalışıyor

Bataryası pahalı 600 lira civarında cidden. Kablo olayı nedir anlamadım. Zaten var olan kabloyu kullanacaksın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı