Bilgisayardaki bir ses kaydını mikrofona vermek

halimasa

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
İSG Danışmanı
Selamlar, şöyle bir sorunla karşı karşıyayım, ve ne yapacağımı tam olarak bilemiyorum.
Microsoft'un telefon eşlekçisi diye bir yazılımı var bu uygulama ile tüm aramaları bilgisayarımdan alabiliyorum, bilgisayarıma taktığım kulaklık ile eller serbest şekilde bir yandan bilgisayarımda işlerimi yaparken bir yandan da telefonumla konuşabiliyorum. Bu 20 yıl öncesine göre çok müthiş bir özellik.
Ancak bu yeni özelliğin gelmesi ile aklıma başka bir fikir geldi.

Hoparlörden gelen yani kulağımda duyduğum temiz sesi bir ayırıcı olmadan Mikrofona basmak istiyorum bu mümkün mü?

Bilgisayarıma bir karşılama müziği koydum. Hani şu hp.com ve Microsoft'ya da şehir hastanelerini aradığınızda Şehir Hastanesine hoş geldiniz diye karşılayan giriş sesleri var ya onun gibi bir şey, telefonumu açtığımda VLC Player ya da OBS Studio'dan bu giriş sesini açıp 10 15 saniye sonra ben telefona çıkmak istiyorum.

Bunu yapabilmem içinde hoparlöre giden sesi mikrofona vermem lazım.

Bilgisayar ayarlarında ses efekti kısmında kayıt sekmesine tıkladığımda sterio modunu açtığımda cıııııızzzzzzzz diye bir ses başlıyor ve hiçbir şey duyulmuyor. O yüzden bunu denedim ama olmadı, zaten sterio ya verdiğimde microfon yine ses desibeli değişmiyor ben hoparlöre giden kaynağın mikrofona gitmesini istiyorum. Sonra tekrar normal mikrofona dönüp konuşmaya devam etmeyi amaçlıyorum.

Böyle bir şey yapan oldu mu? Android tarafında bazı güvenlik gerekçeleri ile bunu yapabilen yok sanırım, zaten bu konuyla çok ilgilenilmediği için 2016'da bir başlık bulabildim. Başka da bir çözüm yolu bulamadım.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı