Bilgisayar izleniyor

Hellomyquestion

Decapat
Arkadaşlar selamlar. Yaklaşık 2 hafta önce bir bilgisayar aldım bilgisayarıma hiçbir şekilde erişim izni vermedim, mahalleden birisi bana bilgisayarda neler arattıysam hepsini söyledi yaptığım işlemleri bile, kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarda antivirüs olmasına rağmen hiçbir şey yapamıyorum. Bildiğiniz takip ediliyorum. Ne yapılabilir?

Bilgisayarda TeamViewer tarzı bir uygulama var mı? Varsa silin. Bilgisayara RAT koymuş olsa muhtemelen AV'de çıkardı. RAT denilen olay da bir kısayola trojan gömmek kısacası.
Av derken hocam o nedir ? ona benzer hiçbir uygulama yok .
Arkanda dikilip, seni izleyebilir. Bu yöntemi Kasperski dahi engelleyemez.
dalga geçilecek bir durum mu var ortada ?
RAT anlamı o değil. RAT (Remote Access Trojan) diye geçen uzaktan komut yürütme ve veri transfer türü olan Trojan virüsüdür.
Peki onu nasıl bulup silebilirim ?

instagramım giriş hareketlerine falan baktığımda farklı konumdan giriş yapıldığı gözüküyor
Giriş yapılan cihazları çıkartabilmen lazım.
Kısmında farklı bölge gösteriliyorsa çıkış yap işlemi olması lazım. Kendiniz sanal sistemlerden giriş yapıyor olabilirsiniz belki.

Giriş yapılan cihazları çıkartabilmen lazım.
Kısmında farklı bölge gösteriliyorsa çıkış yap işlemi olması lazım. Kendiniz sanal sistemlerden giriş yapıyor olabilirsiniz belki.

Evet hocam yaptım da konumum farklı bir şehirde gözüküyordu çıkış yapıp şifremi değiştirdim teşekkür ederim.

Aynı ağ ise uzaktan erişim yapıyordur. Ağ üzerinden kontrolü kapatın.

Bunu nasıl yapacağım bilgin var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı