Bilgisayardaki parçaların fiyatlarını öğrenme

grafikibrahim24

Decapat
Merhaba, birkaç yıl önce hazır bir sistem alıp zaman içerisinde param oldukça performans arttırmak için parça eklemeleri yapmıştım.
Şimdi bilgisayarımdaki tüm parçaların "sıfır" fiyatını tespit edip Total'de -1000₺ gibi bir fiyata satılığa koymak niyetindeyim.

DxDiag ve CPU-Z gibi şeyleri denedim ama pek anlayamadım. Benim anlayacağım dilden RAM, ekran kartı, anakart vb. Türkçe yazmadığı için anlamıyorum.
Bunu nasıl yaparım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, birkaç yıl önce hazır bir sistem alıp zaman içerisinde param oldukça performans arttırmak için parça eklemeleri yapmıştım.
Şimdi bilgisayarımdaki tüm parçaların "sıfır" fiyatını tespit edip Total'de -1000₺ gibi bir fiyata satılığa koymak niyetindeyim.

DxDiag ve CPU-Z gibi şeyleri denedim ama pek anlayamadım. Benim anlayacağım dilden RAM, ekran kartı, anakart vb. Türkçe yazmadığı için anlamıyorum.
DxDiag ve CPU-Z üzerinden ekran görüntüsü alıp buraya atın. Arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

biosa girmeni tavsiye ederim . Biosta bilgisayarın hakkındaki her şeyi öğrenebilirsin. Ram frekansından tut işlemcine kadar

@umitcocu @PFRCommander
Arkadaşlar CPU-Z görüntüsü bırakıyorum ilana koyabilceğim şekilde parça bilgisini yazmakta yardımcı olursanız çok sevinirim.

1602421313282.png
1602421327108.png
1602421337884.png
1602421345321.png
1602421352348.png
1602421359643.png
1602421366045.png
1602421373314.png

Kardeşim birazcık geç olmuş olabilir ailesel problemler vardı ben yinede yaziyim . İşlemciyi AMD Ryzen 3 2200G 14nm 3.6ghz diyebilirsin . Ekran kartın ise gene çok iyi GTX 1050Tİ 4GB diyebilirsin . Fiyat konusunda çok eski değilse parçalar düşündüğünden daha da pahalıya satabilirsin . Ekran kartının sıfır fiyatlar 1000tl gibi değişiyor az daha düşüp satabilirsin İşlemcin de gene iyi çok kötü değil güzel bi fiyata sat

Kardeşim birazcık geç olmuş olabilir ailesel problemler vardı ben yinede yaziyim . İşlemciyi AMD Ryzen 3 2200G 14nm 3.6ghz diyebilirsin . Ekran kartın ise gene çok iyi GTX 1050Tİ 4GB diyebilirsin . Fiyat konusunda çok eski değilse parçalar düşündüğünden daha da pahalıya satabilirsin . Ekran kartının sıfır fiyatlar 1000tl gibi değişiyor az daha düşüp satabilirsin İşlemcin de gene iyi çok kötü değil güzel bi fiyata sat
Teşekkür ederim üstat, totalde bu bilgisayarın fiyatı ne olmalı sence. (2.el ama sadece ben kullandım ve gözüm gibi baktım.)

2000-2500 arası eder gibi duruyor (sadece kasa). İçindeki depolama birimi SSD mi HDD mi, kaç gb ona göre de değişir. Kasanızın da modelini bilmediğim için net bir şey söyleyemeyeceğim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı