Bilgisayardaki SATA soketi eski HDD'ye uymuyor

enhayemu

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG HD103UJ 1TB
Selam. Elimde bir adet çalışır durumda eskiden kalma hard disk vardı ve bir ara bilgisayarıma takmaya karar verdim. Ancak kasada bulunan dahili SATA kabloları HDD'nin soketleri için küçük geliyordu. (niyeyse artık) bende HDD'ye uyan bir SATA kablo eklentisi bulup SATA kablolarının bulunduğu yerdeki Power kısmından dahil ettim. O kabloyu HDD verileri yazarken kesik kesik işlem yapıyor diye iptal ettim ancak hala orijinal kabloların neden HDD'ye uymadığını anlamadım. Artık HDD dönemi bitti de SSD'ye mi geçtik? Gerçi o zaman kasanın içinde üstünde kocaman HDD yazan bir bölme koymazlardı. Bu gizemli duruma açıklık getireceğinizi umuyor, çözümlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar kusura bakmayın olay cahilliğime gelmiş :) Kabloyu zorlarsam soket zarar görür/kırılır diye zorlamadan hafifçe takmaya çalışmıştım ama şimdi bir deneyeyim dedim ve biraz güç uyguladıktan sonra soket yerine oturdu. (Önceden kullandığım hard diskler güç uygulamadan kolayca takılabildiği için güç uygulamak istemedim sorun olmasın diye.) Kısacası ortada kablonun soketiyle ilgili bir problem yok. Yine de teşekkür ederim 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı