Bilgisayardaki Tüm Tarayıcılar Nasıl Silinir?

Shedy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi olay şu Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarımız var. Bu bilgisayar sadece oyun için kullanılıyor. İnternette gezmesini istemiyoruz ama internet üzerinden online oyunlara girebilmesi gerekli. Kısaca Steam, LoL benzeri oyunlara girecek ama Facebook'a girmeyecek bir bilgisayar istiyoruz. İnternet engelleyen programlar kullanmaya çalışıyoruz ama bu da oyunların bazılarında sorun çıkartıyor. O yüzden de tarayıcıları silmek geldi benim aklıma ama Microsoft Edge'i silmeyi bulamadım. Haliyle arada açılan Internet Explorer da sorun çıkartıyor.
Engelleme programı da Internet Explorer'i engellemiyor nedense. Bu konuda bilgi verebilecek kişilere şimdiden teşekkürler. Program önerilerine de açığım tabi oyunlar çalıştığı sürece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programlara 3.parti ek yazılım olmadan sadece windows kuralı koyarak istediğinizi elde edebilirsiniz
Farklı bir forum sitesinde "gameros" adlı kullanıcının yorumunu paylaşıyorum.

"Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Windows Güvenlik Duvarı" yolunu izleyerek sol menüden "Gelişmiş Ayarlar"a tıkla

"Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik Duvarı" penceresinin sol menüsünden "Gelen Kuralları"na tıkla.Sağ penceredeki yani "Eylemler" menüsünün altındaki "Yeni Kural"a girerek açılan pencerede "Hangi türde bir kural oluşturmak isterseniz?" sorusuna "Program"ı işaretleyerek ileri butonuna bas. Sonra "Bu programın yolu" bölümüne internet bağlantısını engellemek istediğin programın exe dosyasını "Gözat" yoluyla bularak yine ileri butonuna bas.

Şimdiki aşamada "Bir bağlantı belirtilen koşulları sağladığında gerçekleştirilmesi gereken eylem nedir?" sorusuna "Bağlantıyı engelle" seçeneğini işaretleyerek ileriye tıkla."Bu kural ne zaman uygulanacak?" sorusuna da tüm seçenekleri işaretleyerek ileriye tıkla. Son olarak da kurala isim yazarak son butonuna bas

Aynı şekilde giden kurallarına da işlem yaparsanız data alışverişini kesmiş olursunuz...

Farklı bir kaynakta ise resimli anlatım mevcut "buyrun"

Orjinal Topic

ALINTIDIR.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı