Çözüldü Bilgisayardaki virüsü silemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bir salaklık edip saçma sapan korsan dosya indirmeye çalıştım ve tabii ki virüsü yedim. Bu salaklığı yaptıktan sonra Denetim Masası'na baktım ve ıdlebuddy, Avast, McAfee, dosyalarının bugün inmiş olduğunu gördüm. Avast ve McAfee'yi Denetim Masası'ndan sildim. Idlebuddy'i sil dediğimde robot koruması yaptırdı ve bu biraz karmaşıktı ama yine de yapabildim yani onu da sildim. Fakat bilgisayarımda yerel disk (C: - Program Files'e girince Avast software görünüyor. Silmeyi denediğimde administatorsden izin almalısınız diyor. Ne yapmamı önerebilirsiniz acaba? Teşekkür ederim şimdiden.
(Windows Defender üzerinden tam tarama yaptım sorun çıkmadı)

Antivirüs elle silinmez. Bir sayfa önce bağlantısı atılmış. Resmi programını kullanın.

Hocam Malwarebytes ve Kaspersky indirip tam tarama atın. Sonra hala dosyalar gitmediyse güvenli moda alın silin.
Antivirüsü antivirüsle silmek mi? Aynen. İşletim sisteminde sorunlar oluşturacağını düşünüyorum.

Kaspersky'yi ilk 30 gün bedava versiyonunu indirirsem sonra iptal etmem gerekir mi nasıl ederim?

Sonra bildirimi geliyor hocam "Premium'un doldu kalk yeni Premium al" diye. Sorun olmaz.
Antivirüs elle silinmez. Bir sayfa önce bağlantısı atılmış. Resmi programını kullanın.

Antivirüsü antivirüsle silmek mi? Aynen.

Antivirüs değil ki bu? Kendini antivirüs gibi gösteren bir virüs. Antivirüs olsa virüs diye konu açar mı?
Yoksa ben mi yanlış okudum? Antivirüs de arkadaş mı kaldıramıyor.

Sonra bildirimi geliyor hocam "Premium'un doldu kalk yeni Premium al" diye. Sorun olmaz.

Antivirüs değil ki bu? Kendini antivirüs gibi gösteren bir virüs. Antivirüs olsa virüs diye konu açar mı?
İndirdiğim şeyde sanırım Avast indirmek ister misin? Diyordu ve ben yes, yes deyip geçerken indirdim.
Fakat silmek istiyorum silinmiyor

İndirdiğim şeyde sanırım Avast indirmek ister misin? Diyordu ve ben yes, yes deyip geçerken indirdim.
Fakat silmek istiyorum silinmiyor.

Hocam isterseniz bir de AdwCleaner ile de taratın. Belki adware yemişsinizdir.

Fakat silmek istiyorum silinmiyor
Denetim masasından sildim demişsin konu mesajında. Arkaplanda bir işlem hala varlığını sürdürmeye devam ediyorsa muhtemelen zararlıdır.

Antivirüslerin geniş bir yapısı var. Ya sahte bir siteden indirdi, ya da denetim masasından kaldırmaya çalıştığı için kalkmıyor. Normalde Avast güvenli moda girip kendi yazılımını kullanmadan kaldırılmıyor. Kaldırılsa bile sağlıksız bir işlem. McAfee hakkında bir bilgim yok.

@Berkay Keleş Avast ve McAfee'i nereden indirdiniz? Bağlantı gönderir misiniz?

Geri
Yukarı