Bilgisayardan "bip bip" ses geliyor

ThetaBeatKaizen

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Bugün bilgisayarımı açtım ve bilgisayar giriş şifremi yazacakken ani bir kasma ve kulaklıktan bip bip sesleri gelmeye başladı. İlk başta tedirgin oldum çünkü böyle bir şey başıma gelmemişti. Ben biraz araştırdım fakat sizlerin de yorumlarını görmek istiyorum. Sizce bu ses neden gelmiş olabilir ?

Bip seslerinin anlamları var, 2 kısa bir uzun veya 3 uzun 1 kısa gibi birçok farklı şekli bulunmakta. Genelde bir donanım hatası veya sorunu olduğu zaman uyarı vermektedir. Bu bip sesinin uzunluk ve kısalığı hangi donanımda sorun olduğunu belirtir.

Artı -2 Eksi
Bip seslerinin anlamları var, 2 kısa bir uzun veya 3 uzun 1 kısa gibi birçok farklı şekli bulunmakta. Genelde bir donanım hatası veya sorunu olduğu zaman uyarı vermektedir. Bu bip sesinin uzunluk ve kısalığı hangi donanımda sorun olduğunu belirtir.

Bu bahsettiğiniz ses ayrı. O sesler hiç bilgisayar açılmadan ve kulaklıktan değil kasadan gelir.

Seslerin kısa veya uzun olduğunu tam anlayamadım ama bip sesi 3 kere geldi. Sonrada bilgisayarı yeniden başlattım ve ses bir daha gelmedi. 1 kere oldu bir daha da olmadı.

Bilgisayarınıza biri girmiş olabilir mi? Çok eskiden böyle bir şey yaşamıştım programın içerisinde piano gibi bir sistem var bastığı zaman aynı şekilde bip bip sesleri geliyordu, virüs taraması yapabiliyorsanız yapın isterseniz, onun dışında donanımsal bir şey olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı