Bilgisayardan bir adet uzun bip sesi geliyor

d6d2dddrf

Centipat
Yeni aldığım laptopta gelen ses, 2 gün aralıkli olarak 2 kez duydum bu sesi sadece, 1 adet uzun bip sesi. Şu anda ise ayarlardan bilgisayar açılırken başlat ayarıni kapattiğım Epic Games ve Steam açıldı, League of Legends ise bir süre açılmadı. Sizce bu sorunlar bu 1 adet uzun bip sesinden mi kaynaklı (bellek tazelemesinde hata) ve bu sorun ciddi bir sorun mu? Pek umursamıyorum şu an, garantisi var zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım laptopta gelen ses, 2 gün aralıkli olarak 2 kez duydum bu sesi sadece, 1 adet uzun bip sesi. Şu anda ise ayarlardan bilgisayar açılırken başlat ayarıni kapattiğım Epic Games ve Steam açıldı, League of Legends ise bir süre açılmadı. Sizce bu sorunlar bu 1 adet uzun bip sesinden mi kaynaklı (bellek tazelemesinde hata) ve bu sorun ciddi bir sorun mu? Pek umursamıyorum şu an, garantisi var zaten.

Marka model belirtir misiniz hocam yardımcı olalım. Bu arada bellek tazelemesinden olabilir dediğiniz gibi.

Bilgisayarın incelenmesi gerekir. Bu anakarttan tutun, BIOS'a ve belleklerin uyumsuzluğuna kadar her türlü sebepten kaynaklanabilir. Sizin bilgisayarı açmanız halinde garanti bozulacağı için firma ile iletişime geçmenizi öneririm.

Yıllar önce benim masaüstü bilgisayarda olmuştu. RAM bozuk, değiştirince düzelmişti. Yere filan düşürdün mü hiç? Oynamış olabilir. Garantisi yoksa ve 2 RAM varsa sırayla çıkararak dene.

Hocam bu ses çıkarken kulaklık tak hoparlörden geliyor mu onu anlamak için eğer hoparlörden geliyor ise çok sık olmuyorsa önemli bir şey değildir ama kulaklık olduğu halde bilgisayarın dışından geliyor ise donanımsal ciddi bir problem vardır bi bilgisayarcıya gidip kontrol ettir.

Yeni konular

Geri
Yukarı