Çözüldü Bilgisayardan cızırtı gelip ekran kararıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NornNerthus

Decapat
Daha fazla  
Sistem:
GeForce 1050.
8 GB RAM.
CPU i5 3740.
PSU 300W.

7 ay öncesine kadar hep oynadığım oyunlarda sorun yaşamıyordum, ama son 2 haftadır aynı oyunlarda cızırtı sesi gelip, ekran birkaç saniyeliğine kararıp geri geliyor. Bazı arkadaşlar PSU'da sorun olabileceğini yazmış ama neden önceden olmuyordu bilmiyorum.

Çözüm
HDMI tam otursun. Televizyonun fişini çıkar başka bölüme takarak dene. O fişte temassızlık olursa elektrik vermede sorun oluyor. Bende cızırtı ve ekran kararması olmuştu o yüzden.

Onu da denerim sağ ol.
Sorunu çözdüm sorun evin bağlı olduğu elektrik direğine, bağlı kablo ezilmiş şu an hiçbir sorun yok. Herkese teşekkürler.
Sistem:
GeForce 1050.
8 GB RAM.
CPU i5 3740.
PSU 300W.

7 ay öncesine kadar hep oynadığım oyunlarda sorun yaşamıyordum, ama son 2 haftadır aynı oyunlarda cızırtı sesi gelip, ekran birkaç saniyeliğine kararıp geri geliyor. Bazı arkadaşlar PSU'da sorun olabileceğini yazmış ama neden önceden olmuyordu bilmiyorum.

Sistemin çöküyor Windows dosyalarin zarar gormus olabilir mi?

Sistem:
GeForce 1050.
8 GB RAM.
CPU i5 3740.
PSU 300W.

1) Kasa içi temiz değilse temizleyin.
2) Termal macun değişimi yapın.
3) Sürücüleri nasıl güncelledin?
Eğer sürücü güncelleme programı kullanıyorsanız temiz Windows kurun ve sürücüleri manuel olarak guncelleyin.
4) Sıcaklık değerlerini, HW Monitor ile kontrol edin.

1) kasa içi temiz değilse temizleyin.
2) termal macun değişimi yapın.
3) sürücüleri nasıl güncelledin?
Eğer sürücü güncelleme programı kullanıyorsanız temiz Windows kurun ve sürücüleri manuel olarak guncelleyin.
4) sıcaklık değerlerini, hw monitor ile kontrol edin.

NVIDIA ile geçen günlerde güncelledim genelde 60-80 arası sıcaklık değerleri, termal macunu yenilemedim çok etkiliyor mu o?
Sebebi bu mesajda yazıyor. Muhtemelen virüslü bir crack.

Format atsam düzelir mi?

NVIDIA ile geçen günlerde güncelledim genelde 60-80 arası sıcaklık değerleri, termal macunu yenilemedim çok etkiliyor mu o?

Format atsam düzelir mi?

Düzelir.

PC'den bir şeye alma ama kapattiktan sonra flashi tak.
Düzelir.

PC'den bir şeye alma ama kapattiktan sonra flashi tak.

Almak istiyorum dersen bile MSConfig de guvenli moda girip alabilirsin o modda hiçbir şey baslamaz.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı