Bilgisayardan cızırtı sesi geliyor

Sizin bu sesin aynısı ve aynı durumlar oluşuyor bende de. Birebir aynı ses sadece benim aldığım yeni laptopda oluyor. Ben açıkçası bir kere ayar oldum bu sese hazır 5 günlükken henüz iade talebi oluşturmayı düşünüyorum bugün. MSI servisi ile konuştuğumda bugün bu durumun sadece laptop ve MSI özgü olmadığı söyledi. İade garanti edemem hiç bir şekilde ama aynı durumda olan laptoplarda iade durumları oldu dedi.
İade edebiliyorsanız edin bence. Sinir bozucu bir durum.

Dün akşam bilgisayarı kullanırken bilgisayardan cızırtı sesi geliyordu, fareyi hareket ettirince artıyor. Bunun PSU'dan olduğunu düşünüyorum fakat enin olmak istedim. Arıza kesin PSU'da mıdır? HDD'yi tarattım temiz çıktı.
Sistemim;
  • AMD Athlon X4 640 3.00 GHz.
  • MSI R7 240.
  • 4 GB Corsair HyperX 1600 MHz RAM.
  • ASUS M4A78LTM-LE anakart.
Eğer sorun PSU'da ise bu sisteme PSU tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Bütçe 150 TL civarı.

PSU'danmış. Aynı sorunu yaşadım, birkaç hafta cızırtıyla idare ettim. Bir gün bir anda gitti, yeniledikten sonra sıkıntısız bir şekilde bilgisayar çalışmaya devam etti.

Sesin PSU'dan geldiğini buldum. Ayrı bir şekilde dışarı alarak PSU'yu dinledim. Zaten kronik sorunlu bir seriden almıştım PSU'yu. Şimdi yenisinin gelmesini bekliyorum. PSU değiştikten sonra sorunun çözüleceğini umuyorum. Benim de problemim aynı. Mouse hareket ettirince ve klavyede yazı yazınca artan ses mevcut. Elektrik kaçağı gibi ses geliyor. Araştırmalarım sonucu sesi kafaya takmadıktan sonra sisteme bir zararı olmadığı söyleniyor. Yine de değiştireceğim. Hala sesin nereden geldiğini bulamadıysanız, benim gibi PSU'yu ayırıp, kasa dışına çıkartıp dinleyin. Ancak o şekilde sesin kaynağını bulabildim. Başta ekran kartı veya anakart sanmıştım, değilmiş. Paylaştığım bağlantıdaki problemi yaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam aynı ses laptobumda geliyor napıcağımı bilmiyorum tıpa tıp aynısı

Sesin PSU'dan geldiğini buldum. Ayrı bir şekilde dışarı alarak PSU'yu dinledim. Zaten kronik sorunlu bir seriden almıştım PSU'yu. Şimdi yenisinin gelmesini bekliyorum. PSU değiştikten sonra sorunun çözüleceğini umuyorum. Benim de problemim aynı. Mouse hareket ettirince ve klavyede yazı yazınca artan ses mevcut. Elektrik kaçağı gibi ses geliyor. Araştırmalarım sonucu sesi kafaya takmadıktan sonra sisteme bir zararı olmadığı söyleniyor. Yine de değiştireceğim. Hala sesin nereden geldiğini bulamadıysanız, benim gibi PSU'yu ayırıp, kasa dışına çıkartıp dinleyin. Ancak o şekilde sesin kaynağını bulabildim. Başta ekran kartı veya anakart sanmıştım, değilmiş. Paylaştığım bağlantıdaki problemi yaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de asus tuf gaming fx506hcb-hb144 leptop var.Kualgimi klavyeye yaklastirinca bi cizirti sesi ve tiz bir 'viiizz' gibi sesin geldiğini fark ettim.Coil whine olabilir galiba.Ne yapacagim simdi? Bu ses bilgisayara zarar vermiyor diye biliyorum eger dogruysa ama ilerde bu ses artarsa cok can sıkar.Bilgisayari da daha yeni aldim gecrn hafta aldim 2 gun once win10 kurdum free dos oldugu icin dunde o cizirti ve tiz sesi fark ettim.Napicam ya off.Asus ya degisim ya da iade kabul etmezse???
İade edebiliyorsanız edin bence. Sinir bozucu bir durum.
Bende de leptopta cizirti sesi var coil whine galiba.Hepsiburadadan gecen hafta aldim asus tuf gaming simdi iade etsem 11k ya bilgisayar yok dolar artti.Degisim yapsam ya yeni gelende de ayni sorun olursa napicam? Kafam allak bullak kararsiz kaldim.

Bu ses bilgisayara zarar vermiyor diye biliyorum eger dogruysa ama ilerde bu ses artarsa cok can sıkar.
Bu Coil Whine sorunu tüm bilgisayarlarda mevcut. Bazı sistemlerde az, bazılarında ise çok ses çıkarır. Fakat bu ses oyun oynanmadığı halde kulağınızı rahatsız edecek durumda bir sesi çıkartıyor ise ya da oyunlarda çok yüksek güç gerektiren programlarda fan sesinden çok Coil Whine sesiyle kulağınıza geliyorsa iade etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bilgisayara ve bileşenlerine bir zararı olmaz. Bu zamana kadar 3 dizüstü bilgisayarımı HDD'den SSD'ye geçiş sonrası Coil Whine ile karşılaştım. Bu gayet normal bir durum. Eskiden HDD'den dolayı Coil Whine sesi duyulmazdı. Bu durum elektrikli araçların ses çıkarması gibi bir şey. 😃

Bu Coil Whine sorunu tüm bilgisayarlarda mevcut. Bazı sistemlerde az, bazılarında ise çok ses çıkarır. Fakat bu ses oyun oynanmadığı halde kulağınızı rahatsız edecek durumda bir sesi çıkartıyor ise ya da oyunlarda çok yüksek güç gerektiren programlarda fan sesinden çok Coil Whine sesiyle kulağınıza geliyorsa iade etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bilgisayara ve bileşenlerine bir zararı olmaz. Bu zamana kadar 3 dizüstü bilgisayarımı HDD'den SSD'ye geçiş sonrası Coil Whine ile karşılaştım. Bu gayet normal bir durum. Eskiden HDD'den dolayı Coil Whine sesi duyulmazdı. Bu durum elektrikli araçların ses çıkarması gibi bir şey. 😃
İade edersem 11k ya bilgisayar bulamam duzgun o yuzden degisim isticem ama ya yeni gelende de olursa napicam?

Coil while, bileşene zara vermez. Ancak garantisi devam ediyorsa iade talep edebilirsiniz.
Hepsiburadadan aldim stoklarda bitti cuma degisim ve iade icin son gun.Beklicem persembeye kadar stoklara gelirse degisim yapcam.Eger gelmezse iade edicem.Ama 11k ya su anda bilgisayar bulmak zor o yuzden ustune eklemek zorundayim ama dolar wrtti cok pahali oldular.Eger bu coil whine sesi ise sonradan bu ses artmassa sorun olmaz kullanirim ama ya artarsa? Bana kesinlikle o ses sonradan artmaz diyebilir misiniz? Yoksa artabilir mi? Artarsa kotu olur cunku ders calisirken, kutuphaneye gidince o sesle dikkat dagilir.

Eğer faredem olsaydı sürekli yapardı bilgisayarı açıktan 10 dakika sonra bu ses kasadan gelmeye başlıyor.
arkadaşlar sorun şarj cihazını takınca ortaya çıkar bu şarj adaptörü ile ilgili yada batarya ile bende aynı sorun var sadece şarjda iken bu ses geliyor
Dün akşam bilgisayarı kullanırken bilgisayardan cızırtı sesi geliyordu, fareyi hareket ettirince artıyor. Bunun PSU'dan olduğunu düşünüyorum fakat enin olmak istedim. Arıza kesin PSU'da mıdır? HDD'yi tarattım temiz çıktı.
Sistemim;
  • AMD Athlon X4 640 3.00 GHZ
  • MSİ R7 240
  • 4GB Corsair Hyperx 1600 MHz RAM
  • Asus M4A78LTM-LE anakart.
Eğer sorun PSU'da ise bu sisteme PSU tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Bütçe 150 TL civarı.
şarj ederken yapan elektrik cızırtısı

Geri
Yukarı