Bilgisayardan Cızırtı Sesi Geliyor

Parçaları değişerek test ettiğinizi söylediniz. Bu nedenle gelen ses önceki parçalarda da aynı soruna işaret ediyor olabilir. Coil whine sorunu her iki ekran kartınızda da büyük ihtimalle mevcut demektir.

Fan sesi bahsettiğim gibi kasa fanları, ekran kartı fanları ve işlemci fanları tümüyle kontrol edilip ayarları yapılabilmektedir. Fan sesinden rahatsız oluyorsanız kendi ayarlarınıza göre düzenlemelisiniz.

Bu söylediğim ayarlar Kasa fanlarını ve işlemci fanlarını öncelikle BIOS üzerinden, sonrasında ise windows üzerinde MSI Command Center ve MSI(Veya ASUS Ekran Kartı yazılımı vb.) Afterburner programları ile yapılması gerekmektedir.

Ek olarak sistemin tamamen sessiz çalışmasını beklemeyin. Belirli bir düzeyde ses gelmesi gayet normaldir.

Anakartın Kondansatörlerini kontrol eder misin ? Ses ordan gelmiş olabilir.

Burada anlatıyor kanal iyi takip et.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada anlatıyor kanal iyi takip et.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam haklı sisteme zararı yok ama iki tane güç kaynağı taktım ve ikisinde de aynı sorun yarattı ki şuan sistemde aldığım RTX 2060 bile yok onu iade ettim. GTX 970 ile devam ediyorum ve adamın video da bahsettiği o sesleri bile ayırt edemiyorum çok değişik bir şekilde ses yapıyor. Belki de güç kaynağın kondansatörleri bu sesi yapıyor veya ekran kartında kondansatör bulunuyor mu hiç bilmiyorum o yapıyor. Arızanın kaynağını bulsam direk değiştireceğim ama kaynağı tespit etmiş değilim.

Adam haklı sisteme zararı yok ama iki tane güç kaynağı taktım ve ikisinde de aynı sorun yarattı ki şuan sistemde aldığım RTX 2060 bile yok onu iade ettim. GTX 970 ile devam ediyorum ve adamın video da bahsettiği o sesleri bile ayırt edemiyorum çok değişik bir şekilde ses yapıyor. Belki de güç kaynağın kondansatörleri bu sesi yapıyor veya ekran kartında kondansatör bulunuyor mu hiç bilmiyorum o yapıyor. Arızanın kaynağını bulsam direk değiştireceğim ama kaynağı tespit etmiş değilim.
İçinden elektrik geçen her cihazda az çok bu sesler gelir. Evde hoparlör varsa fişe tak (müzik çalmazken) sesi sonuna kadar aç aynı sesi duyacaksın. Evet haklısın çok sinir bozucu bir ses, bende seslere takıntılıyım. Laptop uyku modundaysa gece uyurken aynı cızırtı sesi geliyor. Ya da laptop adaptörü fişe takılıysa gece çıkan ses uyutmuyor. Kulaklığın yoksa kasanın iç kapağına ince süngerimsi bir madde koyabilirsin ses yalıtımı tek çaren gibi duruyor.

Bende gece yapardı cızırtı sesi tuaf olan taraf psu sürekli cızırtı yapardı 1 senedir yatıyor pc yeni psu çıkana bu sorunlar giedene kadar almayacam dandik firmalar bu takıntı yüzünden 5 psu alıp iade ettim pes ettim artık

Bende gece yapardı cızırtı sesi tuaf olan taraf psu sürekli cızırtı yapardı 1 senedir yatıyor pc yeni psu çıkana bu sorunlar giedene kadar almayacam dandik firmalar bu takıntı yüzünden 5 psu alıp iade ettim pes ettim artık
Dün PSU'nun içini açtım ve iyice tozunu aldım ve temizledim PSU'yu kasaya tekrar montaj etmeden önce PSU açık şekilde bilgisayarı çalıştırdım ve PSU'nun fanından garip bir ses ve içeriden de ıslık benzeri bir ses geliyordu. İşin garip yanı 2 güç kaynağında da aynı hatayı yapması şuan bilgisayara yeni PSU almaya korkuyorum kronik bir sorun varsa kasada sürekli aynı ıslık sesi gelecek diye korkuyorum.

Dün PSU'nun içini açtım ve iyice tozunu aldım ve temizledim PSU'yu kasaya tekrar montaj etmeden önce PSU açık şekilde bilgisayarı çalıştırdım ve PSU'nun fanından garip bir ses ve içeriden de ıslık benzeri bir ses geliyordu. İşin garip yanı 2 güç kaynağında da aynı hatayı yapması şuan bilgisayara yeni PSU almaya korkuyorum kronik bir sorun varsa kasada sürekli aynı ıslık sesi gelecek diye korkuyorum.

Fansa sorun teşkil etmes yenisini almana gerek yok bence fan alırsın olur biter

Garantisi varsa yolla. Corsair serisi güç kaynağında aynı çınlama vardı. PC kapalı konumda bile çınlama devam ediyordu. Güç kaynağı en çok çekindiğim parça hangi marka model olursa her zaman bu tür riskler var. Tabi üst seviye PSU ları bir tutmuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı