Bilgisayardan durduk yere gelen USB sesi

danger1905

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çözüm üstüne çözüm deniyorum. Şu sorunu çözemiyorum.

Anakart: Asus B350M-K
M2Sata ssd var
Msi Gtx1060 6gb gaming x
8x2 kingston ddr4 3000 mhz ram

Bilgisayara USB taktığınızda çıkan ses durduk yere geliyor. Kablolarla alakalı bir sorun değil. Ses geldiği vakit NVIDIA GeForce programının kayıt sistemi devre dışı kalıp tekrardan aktif oluyor (son 20 dk kayıt özelliği açıkken oyundaki simgesinden anlıyorum). Yani o sağ alttaki mikrofon ve kayıt işaretinin olduğu yerde devre dışı kalıp tekrar aktif olduğu gözüküyor.

Bilgisayar ilk açıldığı vakitte yapıyor. Bir kereliğine ses geldiğinde mouse sağ alttayken ortada belirdi. Bir yerdeki adam anakarttaki beslemelerle alakalı veya PSU kaynaklı olabileceğini söyledi. Tam olarak anlamasam da halen çözüm arıyorum.

1- Format attım kendi driverlarını yükledim durum aynı.
2- BIOS devamlı güncel.
3- Kablolarla alakalı bir sıkıntı yok.
4- çift monitör kullanıyorum sebep olur mu bilmiyorum.

Artık aklıma her türlü şey geliyor.

Bu konularda uzman @Recep Baltaş üstad konu ile alakalı fikirleriniz benim için önemli. Gerçekten video çekerken dahi çektiği video kaydı çöp oluyor.

İlave: Daha çok Netflix sitesinde yaşadığım bir olay bunla ilgili olabilir. Netflix sayfasını yenilediğimde ASUS 1 ms 60 HZ (21W harcıyor) görüntü gidip geliyor. Sadece siteyi yenilediğimde değil oyun esnasında da yapıyordu. (son 2-3 aydır yapmıyor)

Son düzenleme:
Tek monitör kullanırken böyle bir sorun oluyor mu diye baktınız mı? Belki de alakalıdır.
Tam hatırlamıyorum ama yaptım diye aklımda. Çünkü kardeşime vermiştim monitörü ama bunu tekrar denicem. Pek sık kullanmıyorum bu sıralar. Asıl mesele nvidia da kayıt bozuluyor. Ekran kartına güç yetmese görüntü vermez. KAfayı tırlattım :)

Anakart modeli nedir? Bazı BIOS'larda hot plug özelliği mevcut dolayısıyla SATA, PCI X gibi slotları external olarak algılayabiliyor.

Asus B350M-K modeli. Dediğiniz olayla alakalı bios'a bakarım. Şunu da belirteyim. Her ihtimale karşı bios ayarlarını resetlemiştim. İlk geldiği ayarda yani. Sadece 8x2 ramleri 3000mhz hıza çıkardım ve VT açtım. Bunlar kapalı ikende yapmıştı

Biosdan baktım. Devredışı hot plug

Son düzenleme:
Sorununla alakalı onarma videosu paylaşıyorum. Umarım çözersin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Sorununla alakalı onarma videosu paylaşıyorum. Umarım çözersin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bakıp dönüş yapacağım.
Edit: Bu videoda daha çok arızalı dosya onarma ile alakalı. Bilgisayar sıfır formatlı halde yapıyor bu sıkıntıyı zaten. :)

Elektriksel sorunla alakalı birşey yazanlar vardı. Dalgalanlaraı korusun diye korumalı 5li priz kullanıyorum. Korumasız olanı takıcam denicem birde bakalım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı