Bilgisayardan gelen anlık takırtı sesi

furkan başaran

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım ile oyun oynarken 20 dk sonra falan tak diye bir ses geliyor sanki bir şey patlamış beya bir plastik kırılmış gibi sadece oyun oynarken oluyor.
Sistem özelliklerim:
Sapphire RX 580 Nitro+ Special Edition ekran kartı.
i7 4790 işlemci.
16 GB Corsair kit RAM.
Xigmatek X-Power 650W 80Plus güç kaynağı.
ASUS Z97P anakart.

Anlıyorum bu sorunu fan sayısını arttırarak çözebilir miyim?
Dediğim gibi herkeste oluyor. Çözülebilecek bir durum değil. Çözümü varsa da bilmiyorum. Televizyonlar da aynı şekilde kapattıktan sonra ses çıkartır mesela. Yapacak bir şey yok. Önemli bir durum değil, içiniz rahat olsun.

Arkadaşlar merhaba bilgisayarım ile oyun oynarken 20 dk sonra falan tak diye bir ses geliyor sanki bir şey patlamış beya bir plastik kırılmış gibi sadece oyun oynarken oluyor.
Sistem özelliklerim:
Sapphire RX 580 Nitro+ Special Edition ekran kartı.
i7 4790 işlemci.
16 GB Corsair kit RAM.
Xigmatek X-Power 650W 80Plus güç kaynağı.
ASUS Z97P anakart.

Bu ses uzun süre bilgisayar acik kalıp kapandıktan bir süre sonrada olur genleşmeden dolayi ses çıkmıştır diye düsünüyorum. Şu an bu yazıyı yazarken monitörümden çat diye ses geldi :).

Dediğim gibi herkeste oluyor. Çözülebilecek bir durum değil. Çözümü varsa da bilmiyorum. Televizyonlar da aynı şekilde kapattıktan sonra ses çıkartır mesela. Yapacak bir şey yok. Önemli bir durum değil, içiniz rahat olsun.

Teşekkür ederim korkuyordum çünkü oyun oynarken daha şiddetli bir ses geliyordu tıpkı kondansatör patlar ya aynı öyle ama artık önemli değil. :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı