Bilgisayardan gelen fan sesi

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kasadan fan sesi geliyor, fan olduğu bariz belli fakat 4 adet soğutucu fan var ve hepsini geçen gün açıp temizledim, yağladım. Onlardan olmadıgına eminim. Ekran kartı fanları zaten çalışmıyor. Ne olabilir sizce bu ses, hangi fan var başka?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadan fan sesi geliyor, fan olduğu bariz belli fakat 4 adet soğutucu fan var ve hepsini geçen gün açıp temizledim, yağladım. Onlardan olmadıgına eminim. Ekran kartı fanları zaten çalışmıyor. Ne olabilir sizce bu ses, hangi fan var başka?

Kasadan zaten fan sesi gelir. Benim PC'de ses var. Fan olan her PC'de ses olur.

Temizleyince tamamen sessizleşmesini beklemediniz herhalde? Kasanız nedir? Biz nasıl bilelim başka neresinde fan var. Ön tarafında fan mevcut ise oradan geliyor olabilir, PSU yapıyor olabilir. Fanlar kaç RPM`de dönüyor? Isınmıyorsa fan gücünü azaltmak çözüm olabilir ama önermediğim bir çözüm, hiç gereği yok manuel ayarlamanın otomatikte kalması önerimdir.

PSU tozlanmış olmasın. Ayrıca kasanın kendi fanlarını kullanıyorsanız zaten sessizlik beklemeniz biraz garip. Genelde kasaların içinde gelen fanlar sessiz diye nitelendirilen fanlara göre sesli çalışır.

Geri
Yukarı