Çözüldü Bilgisayardan gelen güç kesinti sesi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sentetikyasin

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Hadron'un 600W kalitesiz denebilecek bir PSU'su var ama sorun ondan mı bilmiyorum. Bilgisayarı açtığım zaman veya birkaç program arka arkaya açtığım zaman bilgisayardan elektrik kesintisi gibi bir ses geliyor ve tekrar düzeliyor, o ses geldiği anda da bilgisayar donuyor. Yeni bir PSU almayı düşünüyorum fakat şu anki PSU daha 1 yıllık ve sorun PSU da değilse boşuna para vermek istemiyorum. Ses cuv diye geliyor anlık bir elektrik kesintisi gibi fakat bilgisayar kapanmıyor.

Sistem özellikleri.
RX 550 4 GB ekran kartı.
i3 10100F işlemci.
16 GB DDR4 RAM.
600W PSU Hadron.
MSI H410M Pro-e

Çözüm
Sorun çözüldü galiba, HDD'nin güç girişi kasanın plaketine sıkışıyormuş onu açtım ses kesildi tekrar ederse yine bilgilendiririm. HDD'nin güç kablosunu değiştirdiğim içinde düzelmiş olabilir
Kısadevre olabilir. Ses nereden geliyorsa ona göre işlem yapın. Kapağı açıp uzaktan izleyin PSU'dan geliyorsa değiştirin ki bence PSU kaynaklı bir sorun.

Dolar kuru almış başını gitmiş, gözünüzü seveyim binbir çileyle aldığınız bilgisayarların donanımlarını uyduruk güç kaynaklarına emanet etmeyin.

Sorun çözüldü galiba, HDD'nin güç girişi kasanın plaketine sıkışıyormuş onu açtım ses kesildi tekrar ederse yine bilgilendiririm. HDD'nin güç kablosunu değiştirdiğim içinde düzelmiş olabilir

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı