Bilgisayardan gelen yanık kokusu

Energize

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamun aleyküm herkese. Başlıktaki gibi bilgisayarımdan yanık kokusu geliyor, fakat dışarıdan çok fazla bir ısı hissettiğimi söyleyemem. Sıcaklıklar normal gibi görünüyor, termal macun yeni sürüldü 1,5-2 hafta'lık bilgisayar. Fanlar düzgün çalışıyor, harddiskin tekinde sıkıntı var sesler geliyor çok eski bir harddisk. Onla bir alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü elimi koyduğumda çok sıcak olduğunu söyleyemem. Bir performans düşüklüğüde yaşamıyorum.Sıcaklıklarım şu şekilde ;

Sıcaklık.png

Yanık kokusu olduğundan emin misin diye sormayın lütfen, evdeki herkes yanık kokusu olduğundan & bilgisayardan geldiğinden emin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucunun üzerine bant gibi bir şey yapıştırılır, plastik mi naylon mu her neyse artık. Eğer sistemi toplarken o bandı çıkarmayı unuttuysan belki ısı iletimi sırasında eriyip gitmiştir orada.
Öyle bir şey çıkardığımı hatırlamıyorum işlemci stok soğutucu üzerinden hocam :D Sıkıntı çok yaratırmı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı