Bilgisayardan gelen yanık kokusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

atakoc

Hectopat
Ya dün akşam eve misafir çocuğu geldi. Bilgisayarımda oyun oynamaya başladı ben de bir hava alayım diye dışarı çıktım. 30dk sonra geldiğimde ne göreyim! Çocuk masama koltuğuma bilgisayarın kasasının içine anakarta her yere işemiş. PC'yi de açık bırakıp gitmişler. PC'den tuhaf tuhaf sesler geliyordu RGB'ler yanıp sönüyordu biraz da sidikli yanık kokusu gibi bir şey kokuyordu oda. Pirince yatırayım dedim şu anda sabah oldu. Ne yapmalıyım, açayim mi PC'yi? Korkuyorum patlayacak diye.

Tiner, kontak spreyi vb. ile kartı soyup temizleyin, çalışma ihtimali var kısa devreden yanmadıysa. Ya da bilgisayarcıya baktırın. Ailesinden niye istemediniz ya?

Tamircilere götürdüm bu cortlamış dedi hepsi hurdasını bile satamadım siz düşünün. Büyük ihtimalle en az 5 dk boyunca ıslak olduğu halde durmadan elektrik akımına maruz kalmış :(

Hocam durum meselesi değil bu, gerekirse Evkur'dan 3 yıl taksitle alacak, çocuğuna harçlık ve servis parası vermeyecek. Olacak iş değil.

Güzelim ekran kartı gitmiş. Yok mu hocam bir çözümü? Taksit ile parasını ödeyebilir. Durumu yok bence mantıklı bir mazeret değil.

Dedikleriniz mantıklı fakat gariban parasından mutlu olunmaz. Fakat dövülür bende olsam döverdim.

Ya bu arada cidden sırası değil ama PC için Xbox kolu almayı düşünüyorum kullanan varsa tavsiye eder mi artıları nedir? Yoksa PS5 kolu daha mı mantıklı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı