Bilgisayardan motor gibi ses çıkıyor

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
Baslikta da olduğu gibi bilgisayarimdan biraz fazla ses geliyor odada tek olunca sorun degil ama baskasi gelince bu ses ne diyo. Onceden boyle degildi. Hem motor gibi bagiriyo hem de durduk yere kapaniyor. Bunun nedeni nedir? Surekli kapanma driver guncelledikten sonra olmaya basladi ama motor sesini cozemedim acaba psu dan mi geliyor. Kulagimi dayadim ama ses tam nerden geliyo anlayamadim. Kule tipi sogutucu var ondan da olabilir veya bilgisayarin kendi fanindan da geliyor olabilir. Boyle sorunla karsilasip sorununu cozen varsa yorumlarda belirtirse super olur

Kaç CC motor bro teker yapıyorsun mu 🤣

Şaka bir yana PC nizin bakım zamanı gelmiş thermal macun degişimi ve güzel bir kasa temizliği imkan varsa fan rulman yağ bakımı ohhh miss işlem tamam. 👍

Not: Temizlik sırasında kabloları da toplu ve duzenli bir şekilde yapın hem hava akışını arttırır hem de istenmeyen sürtünmeleri önler.

Artı -1 Eksi
Baslikta da olduğu gibi bilgisayarimdan biraz fazla ses geliyor odada tek olunca sorun degil ama baskasi gelince bu ses ne diyor. Onceden boyle değildi. Hem motor gibi bagiriyor hem de durduk yere kapaniyor. Bunun nedeni nedir? Surekli kapanma driver guncelledikten sonra olmaya basladi ama motor sesini cozemedim acaba PSU'dan mi geliyor. Kulagimi dayadim ama ses tam nereden geliyor anlayamadim. Kule tipi sogutucu var ondan da olabilir veya bilgisayarin kendi fanindan da geliyor olabilir. Boyle sorunla karsilasip sorununu cozen varsa yorumlarda belirtirse super olur.

Benimkinden de motor gibi ses geliyordu işlemci fanına kablolar değiyormuş meğerse.

Benimkinden de motor gibi ses geliyordu işlemci fanına kablolar değiyormuş meğerse.
Yok ondan değil kablolar duzenli takildi degen kablo yok hic
Kaç CC motor bro teker yapıyorsun mu 🤣

Şaka bir yana PC nizin bakım zamanı gelmiş thermal macun degişimi ve güzel bir kasa temizliği imkan varsa fan rulman yağ bakımı ohhh miss işlem tamam. 👍

Not: Temizlik sırasında kabloları da toplu ve duzenli bir şekilde yapın hem hava akışını arttırır hem de istenmeyen sürtünmeleri önler.

Onerebileceginiz F/P macun var mi?

Baslikta da olduğu gibi bilgisayarimdan biraz fazla ses geliyor odada tek olunca sorun degil ama baskasi gelince bu ses ne diyor. Onceden boyle değildi. Hem motor gibi bagiriyor hem de durduk yere kapaniyor. Bunun nedeni nedir? Surekli kapanma driver guncelledikten sonra olmaya basladi ama motor sesini cozemedim acaba PSU'dan mi geliyor. Kulagimi dayadim ama ses tam nereden geliyor anlayamadim. Kule tipi sogutucu var ondan da olabilir veya bilgisayarin kendi fanindan da geliyor olabilir. Boyle sorunla karsilasip sorununu cozen varsa yorumlarda belirtirse super olur.

Güç kaynağı fanı bir süreden sonra ses yapmaya başlar. Dikkatli dinleyin, ses oradan geliyorsa güç kaynağı fanını yenileyin veya yağlayın.

Geri
Yukarı