Bilgisayardan sürekli gelen ince ve tiz ses

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım çalışırken yaptığım işlem ne olursa olsun sürekli kasadan tiz bir ses geliyor. Ses hiç azalmıyor, artmıyor, kesilmiyor. Sürekli devam eden tiz bir ses. Fan seslerinden dolayı çok duyulmuyor ama çok ince olduğu için rahatsız ediyor, hatta uzun kullanımda bilgisayarı kapattıktan sonra kulağımda çınlama oluyor. Sesin hangi parçadan geldiğini tespit edemiyorum. Ne yapmalıyım? Derslerime bilgisayardan çalışıyorum, mecbur kullanmak zorundayım ancak bu ses beni öldürecek.

Everest EPS-4800B 300W

Olabilir hocam, bunu nasıl anlayabiliriz? Yani HDD'den mi, PSU'dan mı başka parçadan mı geldiğini nasıl anlayabiliriz? Hangi parçadan geldiğini bulsam rahatlayacağım da bulamıyorum.
Kasayı açma ihtimalin varsa kulağını dayayıp anlayabilirsin. Açamıyorsan PSU alttadır zaten alt köşeye daya kulağını. Parçaları dinle.

Kasayı açma ihtimalin varsa kulağını dayayıp anlayabilirsin. Açamıyorsan PSU alttadır zaten alt köşeye daya kulağını. Parçaları dinle.
Açık dinliyorum zaten hocam ama net anlayamıyorum, HDD gibi sanki ama bilemedim. Sistem HDD'siz çalışır mi? HDD'yi söküp denesem sesi?
Coil Whine diye bir şey duydum. Olabilir mi?
Hocam o değil sanırım, Youtube'den dinledim onları ama benimkine benzemiyor sanki. Benimki sürekli.

Geri
Yukarı