Rehber Bilgisayardan The Last of Us: Left Behind nasıl oynanır?

Herkese iyi günler.

Daha önce yaptığım rehberde, ortalama üstü bir işlemciyle, RPCS3 kullanarak The Last of Us oynamayı göstermiştim.

Şimdi sırada, bu oyunun DLC'sini oynamak var. Anlatmaya geçmeden önce birkaç uyarıda bulunmam şart.

Öncelikle, tüm oyunu PS3'ten dump etmediysek, oynamak için ana oyuna sahip olmanız lazım. Zaten, oyuna giriş yaptığımız yer asıl oyunun menüsü.
1610814170712.png

İkinci olarak; eğer oyunu internetten DLC olmadan indirdiyseniz, DLC'yi indirirken doğru seriyi bulmanız lazım. Örneğin, seriniz BCES01584 ise BCES01585 DLC'si indirip kuramazsınız. Doğru sürümü indirip kurmanız lazım. Tabii, kendi PS3'ünüzden dump ederseniz böyle bir sıkıntı yok.

Son olarak, RPCS3 kurulumu gibi şeyleri tekrar anlatmayacağım. Zaten, bu oyunu oynamanız için ana oyuna sahip olmanız lazım. Onun içinse ilk rehbere bakmanız lazım. O rehberde de anlattım gerekli şeyleri.

The Last of Us: Left Behind

Adım 1: Oyunun dosyalarını nasıl bilgisayara geçiririz?

Oyuna sahip olmak için, yukarıda belirttiğim gibi iki yol var. İlk yok, internetten indirmek, ikinci yol ise kendi PS3'ünüzden kendi dosyalarınızı oluşturmak. Önemli olan şey, tüm dosyaları tek bir klasörde birleştirmek.

Adım 2: Oyunu RPCS3'ye nasıl ekleyeceğiz?
Bu kısım, ilk rehbere göre basit. Yapmanız gerekenler;

• RPCS3'ü açın ve her zaman olduğu gibi firmware kurun.
  • Klasörü açın ve o klasördeki dosyaları karıştırarak kendi serinize ait .pkg dosyasını bulun. Örnek olarak, bu dosyada BCES01584 serisinin .pkg dosyasını görüyorsunuz. Hemen üstünde bulunan klasörde ise BCES01584 serisinin .pkg dosyası var. Bu şekilde bulmanız lazım.
    1610816027161.png
  • Bu dosyayı bulduktan sonra dosyayı masaüstüne atın.
  • RPCS3 > File > Install Packages/Raps işlemini yapıp masaüstündeki dosyayı seçin. Bu adımları yaptıktan sonra, ana oyuna DLC'yi eklemiş oluyoruz.
  • Oyuna girip Left Behind seçeneğine tıklayarak oynayabiliriz.

Ayarlar

Ayarlar kısmında aslında yapmanız gerek bir şey yok ama belirtmem gereken şeyler var. Şu an biz asıl oyuna DLC ekledik. Dolayısıyla, yapacak bir ayar yok. İlk rehbede göstediğim ayarları ilk oyun için yapmanız yeterli olacaktır.

Bu adımları hatasız ve eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra, geriye sadece oyunu oynamak kalıyor. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız, bu konunun altında yazın. Edebildiğim kadar yardım etmeye çalışacağım.

@MisakiTaro hocama önceki rehberi oluşturmama yardım ettiği için teşekkür etmemiştim. O işi de bu rehberde yapmış olayım, teşekkürler hocam.

Ek olarak, rehberi bekleyenleri de etiketlemem lazım. @Chloe Price @353072

Son düzenleme:
Playstation 3 üzerinden mi yoksa PC üzerinden mi oynasam karar veremedim.
3600 ile oynayacaksınız, bazı yerlerde 15-20 FPS göreceksiniz. Bazı yerlerde 45 bile göreceksiniz. PS3'de ise durum böyle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii, bir de RPCS3'ün ayarlarıyla ve bazen verdiği crashlerle uğraşmanız gerekecek.

Türkçe alt yazı yapma imkanımız var mı hocam? Sizden rica etsem Uncharted 3 için yapabilir miyiz?
Hocam, Türkçe zaten mevcut.

Uncharted ile ilgileneceğim.

Türkçe altyazı yapma imkanımız var mı hocam? Sizden rica etsem Uncharted 3 için yapabilir miyiz?
Altyazı varsa Türkçe şekilde oyunu kurabilirsin. Pek bilgim yok ilgim olmadığı için.

Uncharted için de rehber yapılır belki ama hala çok stabil olmadığını belirteyim.

Alt yazı varsa Türkçe şekilde oyunu kurabilirsin. Pek bilgim yok ilgim olmadığı için.

Uncharted için de rehber yapılır belki ama hala çok stabil olmadığını belirteyim.

Zamanında çok araştırmıştım hocam, o zamanlar ingilizcem çok olmadığından tek Türkçe kaynak buldum. Açıp izledim, 30GB'a yakın indirme işlemi yaptım. Sonuç olarak hüsrana uğradım, hevesim kırıldı.

Bir insanın hevesi kırılınca artık o işlere hep önyargıyla yaklaşıyor. O yüzden Türkçe işini sormak istedim.

Uncharted konusunda, Uncharted 2 stabilse onu da deneyebilirim. Önderdiğiniz bir kaynak varsa yazarsanız çok memnun olurum. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı