Bilgisayardan yanık kokusu geldi

Kimmonini

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler herkese. Dün akşam bilgisayarı kapattim bugün tekrar açmak istedim görüntü gelmedi. Kasayı açtım bende 4 GB 2 RAM var, birini çıkarttım açmaya çalıştım bilgisayar açıldı daha sonra kapatıp ikisini birden taktım ve açmaya çalıştım anakart üzerinde PSU ve işlemci arasındaki bir yerde turuncu bir şey gordum ve yanık kokusu gelmeye başladı. Hemen kapattım bilgisayarı. Şimdi de açmaya cesaret edemiyorum, ne olmuş olabilir? PSU mu yanmıştır yoksa anakart mı işlemci mi? Yanık kokusu PSU ve işlemci arasında bir yerden geliyor kestiremiyorum neresi olduğunu. Ayrıca bahsettiğim RAM 2 haftadır bozuk galiba çünkü bilgisayarı açmaya çalıştığimda ekrana görüntü gelmiyordu. 2 - 3 kez kapatıp açınca düzeliyordu. Ben de temizledim kasayı düzeldi sonra ama bugün dediğim gibi olaylar oldu ne olmuş olabilir bilgisayarı takıp baştan acayim mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler en yakın zaman da bilen bir bilgisayarcıya göstereceğim

İşi bilen diye vurgu yapmamın sebebi, bazı bilgisayarcıyım diye geçinenler var o yüzden. Babamın bilgisayarının güç kaynağı bozulmuş, adam hard diskle RAM'i de değiştirmiş yok yere 300 lira masraf çıkarmış. Söktüğü RAM ve hard diski ben geri taktım, çalışıyorlar. Elindeki parçaları elden çıkarmak için bozuk demiş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı