Çözüldü Bilgisayarı açtığım zaman monitörlere görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ForAngels

Kilopat
GTX 1660 Super ekran kartlı yeni bir bilgisayar topladım, fakat bilgisayarı açtığım zaman monitörlere ilk başta görüntü gelmiyor. Olayı biraz daha açmak gerekirse çift monitör kullanıyorum bilgisayar açma tuşuna bastığım anda ikinci monitöre anlık görüntü geliyor (birinci monitörde hiç görüntü yok) ve no signal yazısı yazıp gidiyor (bu sırada kasa çalışır durumda ).Kasayı Power tuşundan aç kapa yapıyorum bu sefer ilk monitöre görüntü gelip masaüstünü görebiliyorum bu sefer de birinci monitöre hiç görüntü gelmiyor. Tekrar restart attığım zaman bu sefer iki monitörümde de görüntü alabiliyorum. Acaba ekran kartımda falan bir sıkıntı mı var, çözümü nedir? Birinci monitör DP'a bağlı, ikinci monitör VGA'dan HDMI dönüştürücü ile kullanıyorum. Sistem:
  • MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X
  • Corsair VS550 550W PSU
  • MSI B450 Tomahawk Max anakart
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz
  • XPG 512 GB SX8200 PRO SSD

Çözüm
BIOS güncelleyip yeni Windows kurdum düzeldi sorunum. Teşekkür ediyorum yardımlar için.
MSI ile iletişime geçtin mi?
EZ Debug LED'ler başlangıçta yanıp benim sistemimde de sönüyor(veya ben yeni yeni açılışına dikkat ediyorum emin değilim.) Kasa gücü alıp fanlar, LED'ler kendine gelip bir daha sorun çıkartmıyor.

MSI ile iletişime geçtin mi?
EZ Debug LED'ler başlangıçta yanıp benim sistemimde de sönüyor(veya ben yeni yeni açılışına dikkat ediyorum emin değilim.) Kasa gücü alıp fanlar, LED'ler kendine gelip bir daha sorun çıkartmıyor.

Hayır geçmedim ama çözülcek gibi durmuyor.

BIOS güncellemesi sırasında hatalı yükleme, elektrik kesintisi, yanlış BIOS, BIOS güncellemesi sonrası ekranın gelmemesi gibi olaylar yaşanırsa sorumluluk almıyorum, dikkatli olun.

Anakartın arkasında bulunan MSI flash button ile işlemci RAM'ler takılı iken BIOS güncelleme yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Hayır geçmedim ama çözülcek gibi durmuyor.

Anakartın arkasında bulunan MSI flash button ile işlemci RAM'ler takılı iken BIOS güncelleme yapabilir miyim?

Evet. Bilgisayar kendini tekrar başlatana kadar kapatmayın veya bir işlem yapmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı