Bilgisayarı açtıktan sonra görüntü gidiyor

Mutluww

Hectopat
Arkadaşlar 4-5 ay önce RX580+R52600 içeren bir PC almıştım, geçen günlerde bilgisayarı açtıktan 4-5 saat sonra görüntü gitti klavye ve mouse ışıkları da gitmişti ama PC çalışıyordu, daha sonra bu süre yarım saate indi ben DDU üzerinden Driver'ı silince artık açtıktan 5 dakika sonra kesin olarak kapanıyor. RAM'leri çıkartıp taktım sorun değişmedi iki RAM'i de tek tek denedim sorun yine değişmedi, eski bilgisayarımdaki BIOS pilini yeni bilgisayara taktım sorun değişmedi. Eski bilgisayarımdaki R7 250 ekran kartını taktım görüntü hiç gelmedi. Bilgisayarı illa komple garantiye mi göndermem gerekiyor? İnternetten baktığım tüm çözümleri denedim ama işlemiyor.

Bir Linux kurulum USB'si oluşturup sistemi Live bir şekilde kullanmaya çalış. Bu da olmazsa sistemi gönderirsin. Ayrıca bunu yaparken sistemdeki tüm diskleri çıkar. Sadece USB takılı olsun.

Güç seçenekleriyle alakalı olabilir mi? Belli bir süre PC başında olmazsanız uykuya alıyor olabilir.
:D Keşke o kadar basit olsaydı.
Bir Linux kurulum USB'si oluşturup sistemi Live bir şekilde kullanmaya çalış. Bu da olmazsa sistemi gönderirsin. Ayrıca bunu yaparken sistemdeki tüm diskleri çıkar. Sadece USB takılı olsun.
Yalnız şöyle bir sorun var, bilgisayarı sıfırlarken bile görüntü gitti ben yine sıfırladım ama 5 dakika içinde yapmam gerekiyor her şeyi. Görüntü gittikten sonra sistem duruyor 100 mb'lık bir dosya indirmeye çalışıp 10 dakika bekledim sadece 10 mb indirmiş çalışmaya devam etmiyor yani.

Yalnız şöyle bir sorun var, bilgisayarı sıfırlarken bile görüntü gitti ben yine sıfırladım ama 5 dakika içinde yapmam gerekiyor her şeyi. Görüntü gittikten sonra sistem duruyor 100 mb'lık bir dosya indirmeye çalışıp 10 dakika bekledim sadece 10 mb indirmiş çalışmaya devam etmiyor yani.
Bazı zamanlarda bilgisayara takılı olan diskler bile sorun yaratabiliyor. Dediğimi yapın siz.

PC'nin bütün kablolarını çıkar önce işlemci sogutucusu kalsın. 24 pini tak ve PCI AC. Bu işlemi yaparken ekran kartını RAM sök, acılmazsa başka bir PSU ile sadece anakarta enerji ver çalışırsa PSU bozuk yine çalışmazsa ana kartın tamamen bozuk olabilir. Şimdi anakart üreticileri eski anakartlarda bulunan 8pinli bir entegre vardı. Sistemi koruyordu en ufak bir enerji arızasını bu entegre üstünde topluyorlardı. Aslında ürünleri koruyan bu entegteyi hepsinden kaldırdılar. Bu yüzden hep sorunlar yaşıyoruz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210224_000557.jpg
    Screenshot_20210224_000557.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı