Bilgisayarı başlattığımda otomatik olarak BIOS ekranının açılmasını sağlamak

Faruk T

Centipat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarımda Windows 10 ve Ubuntu yüklü. Yakın zamanda macOS kurmayı düşünüyorum. Yani tek HDD'de 3 işletim sistemi kurulu olacak. Bilgisayarımı her başlattığımda F2 tuşuna spam yapmak istemiyorum. Bilgisayarı her açtığımda, BIOS ekranının otomatik olarak açılmasını istiyorum. Bu sayede, her seferinde hangi işletim sistemini açacağımı ben seçebilirim.

Selam, bilgisayarımda Windows 10 ve Ubuntu yüklü. Yakın zamanda macOS kurmayı düşünüyorum. Yani tek HDD'de 3 işletim sistemi kurulu olacak. Bilgisayarımı her başlattığımda F2 tuşuna spam yapmak istemiyorum. Bilgisayarı her açtığımda, BIOS ekranının otomatik olarak açılmasını istiyorum. Bu sayede, her seferinde hangi işletim sistemini açacağımı ben seçebilirim.

Onun yerine Clover kurabilirsiniz.
Edit: macOS kuracaksanız birkaç bilgi rica edeceğim.
1-)Sistem özellikleriniz neler.
2-)Nasıl kurmayı planliyosunuz?
3-)İnternet kartınız nedir?

İstediğiniz şey başlatacağınız işletim sistemini seçmekse size EasyBoot gibi boot menüsü programı lazım.

Buradan inceleyin.

Onun yerine Clover kurabilirsiniz.
Edit: macOS kuracaksanız birkaç bilgi rica edeceğim.
1-)Sistem özellikleriniz neler.
2-)Nasıl kurmayı planliyosunuz?
3-)İnternet kartınız nedir?
Casper Nirvana 750F
İ7-7700U
GeForce 950M
12GB RAM
1TB HDD
Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
Realtek PCIe GbE Family Controller
-
Nasıl kuracağımı bilmiyorum biraz araştırma yapacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.
İstediğiniz şey başlatacağınız işletim sistemini seçmekse size EasyBoot gibi boot menüsü programı lazım.

Buradan inceleyin.
Hayır, sadece BIOS menüsünün otomatik olarak açılmasını istiyorum.

Casper Nirvana 750F.
i7-7700U.
GeForce 950M.
12 GB RAM.
1TB HDD.
Realtek RTL8723BE Wireless lan 802.11N PCI-e nıc.
Realtek PCI-e GBE family Controller.
-
Nasıl kuracağımı bilmiyorum biraz araştırma yapacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hayır, sadece BIOS menüsünün otomatik olarak açılmasını istiyorum.

Wi-Fi kartın ve ekran kartın desteklemiyor hala kurmak istiyor musunuz bir de HDD üzerine?

Yeni konular

Geri
Yukarı