Bilgisayarı bir süre kullandıktan sonda tüm ekranı kaplayan pikseller çıkıyor

BerkenYLDZ

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı bir süre kullanmadıktan sonra açtığımda herhangi bir sorun olmuyor ama belli bir zaman gectikten sonra böyle olmaya başlıyor nedeni nedir, nasıl cozebilirim? Ekran kartım HD5670.

Dosya Ekleri

• IMG_20220817_223058_974.jpg
    IMG_20220817_223058_974.jpg
    224,7 KB · Görüntüleme: 61
Bilgisayarı bir süre kullanmadıktan sonra açtığımda herhangi bir sorun olmuyor ama belli bir zaman gectikten sonra böyle olmaya başlıyor nedeni nedir, nasıl cozebilirim? Ekran kartım HD5670.

VRAM arızası hocam bellekler soğuk lehim olmuş.

Onboard da bir sıkıntı olmuyorsa sorun ekran kartında bu olayı VRAM'e overclock yapınca yaşamıştım stock frekansa çekince düzelmişti sorun büyük ihtimal ekran kartı VRAMinden.

İlk gördüğümde aklıma ekran kartı geldi. Oyunlarda veya başka programlarda çökme sorunu ya da ekran kapanması sorunu yaşıyor musunuz?
Geçen the long dark oyununa giris yaparken mavi ekran aliyordum

Onboard da bir sıkıntı olmuyorsa sorun ekran kartında bu olayı VRAM'e overclock yapınca yaşamıştım stock frekansa çekince düzelmişti sorun büyük ihtimal ekran kartı VRAMinden.
Nasıl çözebilirim bilgisayarı biraz dinlendirince düzeliyor ama sonra tekrardan oluyor zaman geçince veya genelde rocket leagueye girdigimde onerin var mi?

Geçen the long dark oyununa giris yaparken mavi ekran aliyordum

Nasıl çözebilirim bilgisayarı biraz dinlendirince düzeliyor ama sonra tekrardan oluyor zaman geçince veya genelde rocket leagueye girdigimde onerin var mi?
DDU ile sürücüyü silip tekrar en güncel WHQL sürümü kurun, düzelmez ise yüksek ihtimalle ekran kartı arızası. :(

@Windows Adam

Gecen guncellemeye çalıştım guncellerken siyah ekran geldi ve sonrasında mavi ekran verip yeniden basladi tekrar guncellemeyi denedim ve siyah ekranda kaldi
Eğer sürücü yüklerken de hata alıyorsanız ekran kartı arızası olma ihtimali kesin diyebilirim.

Geri
Yukarı