Bilgisayarı fişe takınca sigorta atıyor

Kagamii

Decapat
Daha fazla  
1 yıl 6 ay oldu bilgisayarı alalı ve bu aralar böyle bir sorun oluyor. Hep değil ama bazen. Akım korumalı priz var. Topraklı 3'lü priz var. Bilgisayarı takıp güç verdiğim anda sigorta atıyor. PSU'dan mı kaynaklı acaba bilemiyorum. Yoksa elektrik ile mi ilgili? Bir çözüm yolu sunarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle PSU kaynaklı. Bağlı olan prizi de değiştirip deneyin. Akım korumalı prizi de bir süre kullanmayıp deneyebilirsiniz.

Başka prizlerde böyle bir sorun var mı? Eğer yine sorun varsa Anakarttaki bir parça kısa devre yaptırıyordur.

Bence kasada kısa devre var. Bu kısa devre güç kaynağında, anakartta vs. olabilir. Önce farklı bir fişe takıp dene. Sonra farklı güç kaynağı ile dene. Sorunun kaynağını böylelikle bulma şansın var.

Prizde ya da Power'ın içinde kısadevre vardır, anakartta olsa PSU kendisini kapatır iş sigortaya gitmez bence.
@Linux Aliskanligi

Bence kasada kısa devre var. Bu kısa devre güç kaynağında, anakartta vs. olabilir. Önce farklı bir fişe takıp dene. Sonra farklı güç kaynağı ile dene. Sorunun kaynağını böylelikle bulma şansın var.

Başka prizlerde olmuyordu bu aralar burada elektrik sıkıntıları vardı ondan mı oluyor bilmiyorum da genellikle buna benzer konularda bana PSU değiştirmemi öneriyorlar şu anki güç kaynağım Cougar stx 700W 80+ değiştirmeli miyim değiştireceksem de 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde sistemimi besleyecek kaliteli markalardan güç kaynağı önerebilir misiniz?

Başka prizlerde olmuyordu bu aralar burada elektrik sıkıntıları vardı ondan mı oluyor bilmiyorum da genellikle buna benzer konularda bana PSU değiştirmemi öneriyorlar şu anki güç kaynağım Cougar stx 700W 80+ değiştirmeli miyim değiştireceksem de 1000 TL'yi geçmeyecek şekilde sistemimi besleyecek kaliteli markalardan güç kaynağı önerebilir misiniz?
Bence önce başka bir mekanda deneyin. Eğer sorun devam ederse sorun kasadadır. Güç kaynağı mı başka yerde mi sıkıntı var bunu da farklı güç kaynağı takarak anlayabilirsin. Önce sorunun tespitini yapmak daha mantıklı. Güç kaynağı tavsiye konusunda da şuan aklıma gelen bir model yok. Aklıma gelirse yazarım.

Bence önce başka bir mekanda deneyin. Eğer sorun devam ederse sorun kasadadır. Güç kaynağı mı başka yerde mi sıkıntı var bunu da farklı güç kaynağı takarak anlayabilirsin. Önce sorunun tespitini yapmak daha mantıklı. Güç kaynağı tavsiye konusunda da şu an aklıma gelen bir model yok. Aklıma gelirse yazarım.

Şu an elimde farklı bir güç kaynağı yok kasa da ağır bir kasa diğer modellere göre büyük ve ağır öyle bir şey yapamam maalesef ama bilgisayara da zarar gelmesini istemiyorum PSU değiştirmek istiyordum zaten zarar edeceğimi düşünmüyorum en azından daha kaliteli bir PSU ile sistemimi çalıştırmış olacağım.

Şu an elimde farklı bir güç kaynağı yok kasa da ağır bir kasa diğer modellere göre büyük ve ağır öyle bir şey yapamam maalesef ama bilgisayara da zarar gelmesini istemiyorum PSU değiştirmek istiyordum zaten zarar edeceğimi düşünmüyorum en azından daha kaliteli bir PSU ile sistemimi çalıştırmış olacağım.
O halde PSU araştırıp alıp bir deneyin. Umarım sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı