Bilgisayarı format atmadan temizleme

toprock

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bilgisayara format atmadan temizlik yapmak istiyorum. Harddisklerde yer açmak, yeni bir güncelleme geldiğinde eski güncelleme dosyalarını kaldırıp yer açmak, regeditteki kalıntılar, bilgisayara yüklenip silinmiş uygulamaların vb. tüm kalıntılarını gidermek gibi gibi. Anlayacağını derin bir temizlik.

Bilgisayarımda olan bazı programlardan ve dosyalardan dolayı format atmayı istemiyorum. Temizleme konusunda neler yapmam lazım nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi forumlar.

DDU ile sürücüleri kaldırıp güncel sürücüleri kurabilirsin.

DDU ile sürücüleri kaldırıp güncel sürücüleri kurabilirsin.
Az önce Rainbow Six Siege'in açılmaması üzerine bi konu okuyordum orada gördüm fakat yapma konusunda cesaret bulamadım. Konu sahibi arkadaş da biraz agresif yorumlardan gördüğüm kadarıyla. Ben ekran kartını silersem görüntü gidecek, yeni güncellemeyi nasıl kurucam? O yüzden Nvidia sitesinden uygun driverı kurdum. Bir yandan da hala R6'yı açmaya çalışıyorum denilenlerin hiç biri işe yaramıyor...
Windows +R ile Çalıştırı Açıp sysprep komutu ile bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz
Sıfırlamak derken C siliniyor mu? Yaptığı işlemler nedir? İşi bakalım yapınca noluyormuşa getirip sonucunda tüh demek istemiyorum o yüzden soruyorum.

Az önce Rainbow Six Siege'in açılmaması üzerine bir konu okuyordum orada gördüm fakat yapma konusunda cesaret bulamadım. Konu sahibi arkadaş da biraz agresif yorumlardan gördüğüm kadarıyla. Ben ekran kartını silersem görüntü gidecek, yeni güncellemeyi nasıl kuracağım? O yüzden NVIDIA sitesinden uygun driverı kurdum. Bir yandan da hala R6'yı açmaya çalışıyorum denilenlerin hiçbiri işe yaramıyor...

Korkacak bir şey yok merak etme.

Prefetch, temp, %temp% klasörlerini boşaltabilir ve geçici dosyaları temizleme ayarı veya disk temizleme aracı ile temizleyebilirsin.
Peki bahsettiğim gibi önceden yüklenip sonradan kaldırılmış ve boş gereksiz duran klasörleri tek tek aramak yerine nasıl temizleyebilirim?
Regedit'in falan temizlenmesi çok yer açmaz ki.
Regedit gerekli bir işlem değil mi diyorsunuz?

Peki bahsettiğim gibi önceden yüklenip sonradan kaldırılmış ve boş gereksiz duran klasörleri tek tek aramak yerine nasıl temizleyebilirim?

Regedit gerekli bir işlem değil mi diyorsunuz?
En iyisi manuel temizlemek çok fazla değil zaten 3-5 bir şey onun dışında toplu yapmak için bir bilgim yok.

Geri
Yukarı