Bilgisayarı günde birkaç kez fişten çekerek kapatmak sorun olur mu?

NEXSF

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımın Power kablosu gevşek olduğu için bir aralar günde 2-3 kez bilgisayar aniden kapanıyordu. Ayrıca ekran kartımın HDMI kablosu gevşek olduğundan görüntü gidiyordu, ben de bunu düzeltmek için haftada 3 kez görüntü gittiğinde bilgisayarın Power tuşuna basılı tutup kapatıyordum. Eskiden Valorant'ta hiç drop yemeden 300 FPS alırken bu aralar 200-150 FPS ve sık sık FPS dropları yiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim veya bilgisayarımda hangi parçaları değiştirmem gerekiyor? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru mu bu? Ben elektrik kesildiğinde bile kapanmasın diye UPS aldım gider gitmez rekabetçi oyun bile hemen kapatıyorum ki zarar görmesin. 30 saniyenizi almaz düzgün bir şekilde kapatmak.

Hocam ailem kızdıkların da bana inat bilgisayarın fişini eşek dövermişçesine çekerlerdi.
Günde değil ama ayda 3-4 kez oluyordu bu, 1 yılda bilgisayarı bozdular. Tabii bozulma süresi sisteme göre de değişir ama bana göre fiş ile çalışan hiçbir cihazın anında çıkarılmaması gerek.

Merhaba bilgisayarımın Power kablosu gevşek olduğu için bir aralar günde 2-3 kez bilgisayar aniden kapanıyordu. Ayrıca ekran kartımın HDMI kablosu gevşek olduğundan görüntü gidiyordu, ben de bunu düzeltmek için haftada 3 kez görüntü gittiğinde bilgisayarın Power tuşuna basılı tutup kapatıyordum. Eskiden Valorant'ta hiç drop yemeden 300 FPS alırken bu aralar 200-150 FPS ve sık sık FPS dropları yiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim veya bilgisayarımda hangi parçaları değiştirmem gerekiyor? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Sorun olmayabilir ama sorun olursa bilgisayarın ömrü kısalabilir.

Tam olarak teknik açıklama umarım yapılır ama özellikle harddisk kullanıyorsanız zamanla zarar vereceğini söyleyebilirim.
Küçükken oyun oynarken birden fişi çekerdi, şalteri indirirdi bizimkiler. Elektriğin gitmesini de hesaba katarsak defalarca elektrik kesildi ama bir sorun yaşadığımı söyleyemem lakin bu sizin veya başkasının sorun yaşamayacağı anlamına gelmez.
Technopat YouTube kanalında elektrik kesintisinden dolayı zamanla ölmüş bir SSD vardı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı